Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnök informatikus szakon kb...

Mérnök informatikus szakon kb mennyibe kerülhetnek a tankönyvek évente?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Iszonyú sokba, de a legtöbbet beszkennelve megtalálod, vagy használtan meg tudod venni vagy könyvtárból kivenni. Velünk meg akartak vetetni egy 10000 Ft-os fizikakönyvet!!!
2010. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lesz könyvünk? Nee már :D Azt hittem minden jegyzetet gépen kapunk.
2010. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ember, első három évben, csak matekod meg fizikád lesz:D 1-2 infós tárgyad lesz. Ne nagyon álmodozzatok.


Üdv. egy mérnök infós

2010. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
MEg SzAr, Oprendszerek, és Számháló, mind mind 7-8000 forintos könyvek...:\
2010. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Fizika mennyire kemény BME mérnökinfon?

Csakmert számításba jött eza szak is, viszont fizika sosem volt a szívem csücske.

Matekot meg infot komálom inkább.

2010. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyire? Nálunk 600 emberből 550-et húztak meg belőle csak az első évben, hát ennyire.:D Jézusom, Orosz papit senkinek sem ajánlom. De úgy hallottam BMF-en ugyanez az arány.
2010. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az igen.. szép kilátások.

És a maradék 50 azért ment át mert mind ilyen fizika zseni vagy csak lelkiismeretesen tanult, esetleg akkora makkjuk volt h pont jóba húztak bele?

2010. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy 500 körül kezdtük és 450 ment át, a lényeg, hogy több százan, fogalmam nincs pontosan mennyien:D, bár ilyen mennyiségnél +-100 ember nem oszt nem szoroz:D, hát őőő fizika zsenik vagy sokat tanultak és szerencsések is, én is sokat tanultam, az átlagom is szép most már, és egy hajszálon múlott, hogy fizikából nem vágtak meg, pedig 90%os emelt fizikával jöttem ide, sőt még oktv-s voltam. Amúgy az én meglátásom az a BME-vel kapcsolatban, hogy persze messziről lehet pampogni, hogy csak tanulni kell, és ez igaz is, mert tanulás nélkül nem megy, de szerintem sokszor még akkor se, 60% szerencse, 40% tanulás, én így vélem. Itt vért kell pisilni a diplomáért, a vik-en pl. infón évente 15-20 ember kap diplomát (és olyan 400-600 ember szokott indulni csak infón), ráadásul ebben már benne van az az 5-6 csúszó ember is, akik nem tudták elsőre elvégezni, és már ők is csúcsszupernek számítanak.És elhiszem, hogy vannak lusták, de akik a BME-re jönnek azért nem mind ilyenek sőt...egyébként nem rég beszélgettem erről pár ismerősömmel, összességében a műszaki szakokra általánosságban elmondható, hogy a hallgatók 5-15%-a kap diplomát, és ez nem azért van, mert annyi embert vesznek fel, régen a hallgatók kb 3%-a kapott, és az oktatók még azt is soknak találták, pedig akkor volt rendes felvételi, tehát csak a "jók" jutottak be.
2010. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, még valami, ez nem csak a BME-n van így, BMF, GYőr és még sorolhatnám...ELTE infó, elte matek. Szóval aki többet szeretne tanulni, mint az orvosisok (ott a felvettek 90-95%-a kap diplomát, az csak jöjjön:D)


Ezt lessétek meg:

[link]

2010. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv. Én BME-VIK mérnök infós vagyok. Nem muszáj könyveket venni.


A BME-n van az ország legnagyobb műszaki könyvtára, ha jól emlékszem, 2 millió kötettel. Ezer Ft egy évre a tagság.


Van egy volt BME-s srác, aki e-mail-ben reklámozza magát. Tőle lehet venni fénymásolt, lefűzött jegyzetet, könyvet, és sokkal-sokkal olcsóbb (bár így is pár ezres).


Aztán, itt a BME-n van pár weboldal, ahonnan tök ingyen bármit letölthetsz. Először is, érdemes megnézni a tárgyat oktató tanár weboldalát, sokszor felteszi a teljes jegyzetét, amiből ötösre le lehet vizsgázni. És ez ingyen van. Ha nem találni ilyet, a VIK-nek van egy saját WIKI-je, ahová egy ideje csak belsősök léphetnek be. Ez tele van jegyzetekkel, amikből remekül lehet tanulni. Aztán, van levlista is, ahol lehet kérni másoktól fénymásolt bescannelt / kézzel írt jegyzeteket, ott is van néhány használható.


Szóval fizetés nélkül, könyvek nélkül is meg lehet úszni!


Ha mégis könyv kell, van egy BME könyvesbolt asszem a V2-ben (képzeld, néha kitesznek egy halom könyvet, hogy ingyen el lehet vinni, mert leselejtezték), és egy infós könyvesbolt asszem az I-ben. Ezen felül mindenfelé vannak könyvesboltok.

2011. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!