Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire veszik komolyan az...

Mennyire veszik komolyan az alkalmasságit tanárin?

Figyelt kérdés
Itt nem a motivációs beszélgetésre gondolok, hanem miután ének-zene lenne az egyik szakom, abból ugye van külön követelmény, és nagyon tartok tőle. A tanáraim szerint nem kell, mert akkora tanár hiány van, hogy "bárkit" felvesznek, és szerintük nekem megvan a kellő alapom. Viszont szolfézsból le vagyok maradva, mivel nem voltam ének szakos a gimiben, csak énekkarra jártam, illetve zongoráztam.

2020. máj. 18. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

nem veszik annyira komolyan. Elvégre nem énektanárira jelentkeztél, gondolom.

Inkább egy protokoll ez, megnézik tudsz-e mozogni (tesi felvételi is van azt hiszem), meg valami énekhangot ki tudsz-e magadból csikarni :D

X-Faktor válogatón szerintem százszor rosszabbak vannak, mint tanárin.

Nem fognak túl komoly kérdéseket feltenni, ne aggódj :)

2020. máj. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha komolyan vették volna valaha is, akkor kb. húsz tanár lenne Magyarországon.
2020. máj. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ohhh... Valójában töri-ének szakra adtam be, szóval kicsit több, mint a tanítói, de nem is a művésztanár szak. A kettő között.
2020. máj. 18. 01:17
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Csak tudnám, hogy #1 miért van felpontozva, mikor láthatóan el sem olvasta a kérdés kifejtését, amiben a kérdező világosan leírja, hogy ének-zene lenne az egyik szakja, ehhez képest #1 szerintem tanítói szakot vizionál a tesi felvételivel.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem hiszem, hogy véresen komolyan vennék (bár a motivációs elbeszélgetésnél talán komolyabban).

2020. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Igen, valóban rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam nem zenész szakra jelentkezett. (és nem hegedűművesz (majd ezután) tanár lesz pl.) hanem általános iskolai tanító(?)

Ezt az egy szót leszámítva nem hülyeség, amit írtam. Több ismerősöm tanul pedagógusnak.

Nincs külön alkalmassági minden tanári szakon, hanem egységes általában a karon belül.

2020. máj. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is egyértelmű a kérdésből, hogy nem általános iskolai tanítónak jelentkezett, hanem tanári szakra, mivel nem a tanító, hanem a tanár szót használta. Tehát ha az ének-zene mellett nem testnevelés a másik szakja, akkor nincs szó semmiféle tesi felvételiről, amit írtál, az tanító szakon lenne.

"Nincs külön alkalmassági minden tanári szakon, hanem egységes általában a karon belül." De énekből, rajzból és testnevelésből van külön alkalmassági.

2020. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!