Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az online...

Mit gondoltok az online oktatásról, pontosabban a tanárok hozzáállásáról?

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondom, mint aki maga is egyetemi oktató is és nagyvállalatnál oktatási programokért felelős szakértő, hogy szerintem teljesen felkészületlenül érte az egész rendszert ez a karantén szituáció. Erre senki nem számított, és ezért is teljesen hiányoznak a tárgyi és elméleti feltételek az online oktatáshoz, és a tanárok sincsenek kiképezve erre értelemszerűen.


Persze az első gondolatom nekem is az, hogy mi a fenét csináltak eddig a minisztériumokban, de legyünk igazságosak: erre tényleg senki nem számított. Ami a tanárok hozzállássát illeti: online tanítani teljesen más, mint élőben, így nem csoda, hogy a tanárok teljesen felkészületlenek.


Azért a rendes oktatáshoz olyan tárgyi feltételek szükségesek (szerintem jó minőségű táblagép tollal, nagy sebességű internet, megfelelő szoftverek, digitális tananyag), amit még a nagypénzű multik se engedhetnek meg maguknak, nemhogy egy nem túl gazdag ország... szóval egyelőre az online oktatás nem működik úgy, ahogyan működhetne. Majd egyszer, úgy 10-20 év múlva.

2020. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem.


Elég vegyes. Volt olyan oktató, aki heti szinten küldte a feladatokat meg olyan is, akiről ezalatt a 2 hónap alatt vagy 2x hallottunk. :DD

2020. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem.

Általában nagyon pozitív.

Aki amúgy full h*lye az informatikához, az is beletanult (ha akart).

Egy-két kisebb súlyú tárgynál volt, hogy a tanár kb. sz*rt az egészre. De a vizsga abszolút korrekt volt (ahogy a többi tárgynál is).

Sok gyakorlati óránk lett volna, a legtöbbet nagyon kreatívan pótolták.

Minden anyag könnyen megtalálható volt, a határidők korrektek, a tájékoztatás megfelelő, központilag meghatározott heti konzultációs lehetőségekkel (de a legtöbb tanár már előtte is felajánlotta, hogy ha elakadunk, keressük őket) stb.

Még a tavaszi szünetet sem hozták előre. Pedig amúgy nem volt nálunk "divat" az online oktatás, általában kiadták a diasorokat, annyi.

A vizsgaidőszakot előrehozták (gondolom azért, mert akkor még azt hihették, esetleg tényleg eldurvul a járvány, mihamarabb le tudjunk vizsgázni). Pár nap és végzek is.

Általában sok kifogásom van az egyetemmel kapcsolatban (szervezettség, tanterv, ügyintézés, órarend stb.), de most le a kalappal!

2020. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A nővérem tanár, 6 évig tanult ezért az egyetemen és most 25 évesen nettó 140-et keres, semmi extra juttatás sincs mellé.


Nagyon kíváncsi vagyok, meddig csinálja még ezt, mert én kezdő szobafestőként a háromszorosát összeszedem és 21 évesen már saját albérletem van és félretenni is tudok, míg a nővérem a szüleinkkel kell, hogy éljen, mert ebből még albérletre sem futja neki.


Szóval azt gondolom, hogy hülye az a tanár, aki éhbérért még töri is magát.

2020. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Hozzátenném, tőlem kapta meg a régi laptopom, mert az övé annyira régi, hogy egy nyugdíjas csiga előbb kézbesíti az üzeneteket.


Úgyhogy amíg egy tanárnak nem adnak alapvető dolgokhoz elég fizetést, addig hülyeség távoktatásról beszélni, vannak nagyobb problémák is.

2020. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Csak hasznos segédeszköz az oktatásban, de nem szabad tartósan bevezetni, semmilyen szinten érettségiig, de az egyetemeken sem, mert lebutítaná a társadalmat. Ezen kijelentés támogatói érvrendszerére sok-sok szakkönyvtárnyi dokumentáció létezik. Az ellenkezőjére is, de lényeges kisebbségben, a nulla felé araszolva.
2020. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsős kis unokám szülei (diplomás emberek) nagyon meg vannak elégedve a tanító bácsival (igen, bácsival).
2020. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kriszpo ***** válasza:
100%

Egyetem.

Vegyes érzelmeim vannak.

Mesés oktatás: hol volt óra, hol nem volt.

Az anyagot azért feltöltik, de a határidőkkel és a "logisztikával" még bajok vannak (főleg vizsgaidőszakban).

2020. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!