Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár szabhat egyéni tarifát...

Tanár szabhat egyéni tarifát az érettségi javítására? Mondhatja hogy nem javítja csak (pl) 5000 ft/dolgozatért?

Figyelt kérdés

megteheti ezt egy középiskolai tanár? Hogy azt mondja nem javít semmit, csak akkor ha az iskola megadja neki az általa megszabott egyéni összeget a dolgozatokért?

És mivel egyedüli szakos tanár az iskolában nem olyan egyszerű hogy kirúgjuk és átadjuk másnak a dolgozatokat mert kinek adnák át.


2020. máj. 19. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg, mert ez beletartozik a munkaköri leírásába. Bolti eladóként se kötheted ki, hogy te a "C" sort nem vagy hajlandó feltölteni, csak az összes többit.

Ha nem csinálja meg a munkáját, akkor megszegi a munkaszerződést, aminek komolyabb következményei is lehetnek, minthogy kirúgják. (pl. fizetnie kell)

2020. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg.
2020. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Nem teheti meg."


Megteheti-nem teheti, ez őt nem érdekli. Megtette. de iure vs de facto mondaná a jogász.

Lopni sincs jogom, de a tolvajt ez nem érdekli, attól még lop.


Ez a tanár is maximálisan tisztában van vele, hogy ő adott szakosként egyedül van a suliban más nincs, a feladatot senkinek se tudják átadni így ha ő nem vállalja akkor anyni. Új tanárt így május végén nem találnak úgyse így a suli mit tehet semmit.

Fenyegethet fegyelmit adhat de attól még a dolgozatok nem lesznek kijavítva-és ezt a suli is tudja.

Meg fogja kapni a tanár amit akar.


Tudod ha egy süllyedő hajón ülsz és azt mondják a mentőcsónakba az összes értéked átadása után ülhetsz be, akkor nem vagy abban a helyzetben hogy alkudozz. Megadod amit kérnek, mert ha nem te szívod meg jobban.


Itt van ez a tanár is-ki lehet rúgni. Na és akkor dolgozatot ki javít? Akkor ellehetetlenül az érettségi. Ki szív nagyobbat?

2020. máj. 19. 18:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De a kérdésed az volt, megteheti-e.


A többi csak magyarázat, azzal meg mi most mit kezdjünk!?

2020. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"De a kérdésed az volt, megteheti-e."


Így van. És nem teheti meg? Hát? Megtette.

Akkor megteheti ha megtette?

2020. máj. 19. 18:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg.


Megtette? Igen.


Érdekel minket? NEM.

2020. máj. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor oda lyukadunk ki hogy ő az okos és mi vagyunk a hülyék.


Én pl 2 osztálynyi érettségit javítok egy fillért nem kapok.

Ő meg 1 töredék osztályt, és kap 5000 / dolgozat.

Akkor itt ő az okos mi meg (suli) a hülye.


Apró különbség hogy én helyettem van más azonos szakos így ha én nem csinálom engem tényleg kivághatnak mert van helyettesem.

Neki nincs.

2020. máj. 19. 18:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké.
2020. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem jelentősek az igazgatónak?
2020. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Miért nem jelentősek az igazgatónak?"


nem jelentősek ? ki /mi nem jelentős?

2020. máj. 19. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!