Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az alap és az...

Mi a különbség az alap és az osztatlan építészmérnök között?

Figyelt kérdés

Tehát, csak hogy tisztázzuk, azzal tisztában vagyok, hogy az alap az alap diplomát ad az osztatlan pedig mester diplomával egy3nrangú diplomát. A kérdésem az lenne inkább, hogy ugyanazok a tantárgyaim és a jellege is ugyanaz?

Mert olyanokat is olvastam, hogy 5 félév az megegyezik, de az alapnál kapok egy apal diplomát majd ha jelentkezek mesterre akkor úgy mond folytatom tovább. De olyat is olvastam, hogy az alap az műszakibb jellegű, míg az osztatlan az művészibb jellegű. Nekem a művészet nagyon fontos, persze a matekot is nagyon szeretem, de így a kettő a fontos, tanultam művészettörténetet is és úgy érzem nem akarom elhanyagolni.

A lényeg, hogy nagyon hálás lennék ha valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban.



2020. máj. 21. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik a bolognai rendszer szerint BSC+MSCből áll, a másik a régi osztatlan képzés. Végzés után a jogosultságok hasonlóak. (Persze ha MSC-t is elvégzed).

Egyébként igen, a bolognai rendszerű képzés inkább műszakibb.



Továbbá közös bennük, hogy a mérnöki területen azon szakmák közé tartoznak amit sajnos kevésbé éri meg elvégezni.

2020. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, hogy kinek mi éri meg az szerintem egyéni. Azok az ismerőseim, akik építészmérnökin vannak, biztos nem bírnák a VIK-et. Tény, hogy az építész szakma az alacsonyabb fizetésű mérnöki szakok közé tartozik, és tény, hogy ettől még nem könnyű.


Ha tudod, hogy akarsz MSc-t, és tudod, hogy ugyanott, ahol a BSc-t, akkor osztatlanra menj. Végzettség szempontjából az MSc itt tényleg több lehetőséget ad, bizonyos jogosultságok ahhoz vannak kötve.

Az osztatlan ekvivalens a BSc+MSc-vel. A bolognai lényege, hogy válthass egyetemét, tarthass szünetet. Egyéb mérnöki szakok esetén bizonyos átjárhatóságot biztosít, (pl megadja a lehetőséget, hogy villamosmérnök BSc-vel gépész MSc-re menj, pár kritériumáéba ellenében, stb - ez a építészen kevésbé szempont).

2020. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!