Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Kazinczy Ferenc...

Vélemények a Kazinczy Ferenc gimnáziumrol?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz, mennyire hajtós suli és a közösség milyen? Tanárok? Köszönöm szépen. Esetleg még meghallgatok más gimiket is amik nem elit gimik. Köszönöm :)

2020. máj. 22. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a győri?
2020. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom igen, tudtommal csak Győrben van Kazinczy Gimnázium
2020. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen igen a győri
2020. máj. 22. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én oda jártam és állítom, hogy életem egyik legjobb döntése volt. A legtöbb - kivétel óhatatlanul van mindenhol - tanár nagyon jó, ami abban is megnyilvánul, hogy tanulni kell nagyon, de abszolút megéri hosszú távon. Nem mondom, hogy kényelmes volt az első egy/másfél év, de túlélhető, utána pedig csak könnyebb lett. Fogalmam sincs ez mennyire hangzik megnyugtatóan a tanulás mennyiségére vonatkozóan, de amíg az egyetemen a legtöbb szaktársam bele akart csíkosodni a tanulásba, addig mivel én már hozzászoktam ahhoz, hogy sokat kell gyorsan és alaposan megtanulni, viszonylag könnyen vettem az akadályokat, úgyhogy - habár gimiben néha sírt a szám, hogy olyan barátnőm, aki könnyebbnek ítélt suliba ment már rég pihent, én meg még tanultam - nagy szívességet tett a Kazinczy az egyetemista énemnek.

A közösség nagyon jó volt szerintem, főleg a kollégiumban, de van ahol az osztályon belül is. Ez utóbbit sajnos soha nem lehet garantálni, ez az osztály összetételén múlik, de a legtöbb osztályfőnök képes nagyjából összefogni a csapatot, ráadásul eszméletlenül sokat változik az ember négy (vagy öt) év alatt, úgyhogy soha nem lehet tudni kivel nősz még össze a végére. Mi elég borzasztóan indultunk, de a végére meglepően jó lett a csapatdinamika. Ha pedig kolis leszel, akkor most írásba adom neked, hogy imádnivaló embereket fogsz megismerni, ráadásul egy szuperjó közösség részese leszel - ami megjegyzem nem a ballagásod napjáig fog csak tartani, hanem tényleg második otthonodként látogathatsz majd vissza oda bármikor.

Összességében persze le kell szögeznem, hogy rajtad is sok múlik, van akinek nem telitalálat az iskola szemlélete. Tapasztalatom szerint az kell, hogy valaki ambiciózus legyen legalább kicsit, mert ha nincs egy cél a szemed előtt, akkor lesznek rosszabb pillanatok valószínűleg - persze az sem a világ vége. Jól kell bírni a nyomást és a terhelést az biztos, de ez a diákok érdekében van, ráadásul a rémhírekkel ellentétben egyáltalán nem halálos, legrosszabb esetben is egy kiadós alvás, vagy gyorsabb megoldásként Hugi néni kávéja garantáltan lelket önt az emberbe :) Nem állítom, hogy minden tökéletes és rózsaszín, de ez nem is lehet elvárás egy intézménnyel szemben sem. Amit viszont állíthatok - és fogok is -, hogy egy olyan iskola, ami amellett, hogy megadja neked a lexikálist tudást, amire szükséged lesz később - jó, lehet néha kicsit még többet is, mint szükséged lenne rá - emberileg is rengeteget fog adni. A középiskola alapból egy olyan időszak, amikor nagyon sokat változik az ember, de ebben az iskolában tényleg mindent megkaptunk ahhoz, hogy a lehető legértelmesebb, -talpraesettebb, -kiegyensúlyozottabb, és persze stabil értékrenddel rendelkező felnőtt váljon belőlünk, mire kiengedtek minket abba a bizonyos nagybetűsbe. Úgyhogy én mindenképpen csak bátorítani tudlak, hogy ezt az iskolát válaszd majd :) Ha pedig bármi kérdésed van, nyugodtan írj, ha tudok szívesen válaszolok.

2020. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Közösség csodálatos, rengeteg program van, a tanárok nagyon jó arcok, mindenben segítenek, az igazgatóságot bármikor bármivel keresheted segíteni fognak. 1-2 tanár van, aki nem igazán a diákok kedvence, de ettől függetlenül biztos alapokkal vághatsz neki az életnek, ha itt érettségizel.
2020. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nagyon jó én tavaly kezdtem, az online oktatás nem létezik de ez nem a suli hanem a közoktatás hibája, ahogy az előttem lévők ia írták van néhány fura tanár de összességében egy szuper hely jó közösséggel. Ahogy én láttam a lányok vannak többségben de ez azon is múlik szerintem hogy 8,5 vagy 4 osztályosra jelentkezel.
2020. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!