Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » JOGASZ levelezo kepzesrol...

JOGASZ levelezo kepzesrol erdeklodom, Corvinus diploma utan vagnek bele, az ELTE programja szimpatikus. Erdekel ez a terulet. Vannak mitoszok arrol, hogy mennyire nehez, hogy szinte mindent szo szerint kell tudni.mennyire durva egy vizsgaidoszak?

Figyelt kérdés
Nyilvan minden egyetemen vannak nehez targyak, de valaki tudna valamilyen tampontot adni, mennyire durva egy vizsgaidoszak?

#jogi egyetem #jogasz szak #jogasz levelezo
2020. máj. 23. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Most zvzem az ELTE-n, tudok mesélni elég sokat. Igaz én nappalis vagyok, de majdnem teljesen ugyanazok az elvárások levelezőn is. Zvn együtt is vizsgázunk, szóval ott teljesen ugyanaz az az elváras. Egyik barátnőm is Corvinus után kezdte el, azt mondta sokkal nehezebb. És igen: nehéz. Nagyon nagy elhivatottság kell a végigcsinálásához. A vizsgaidőszakokban úgy számolj, hogy ott keményen végig kell tanulni azt a jó 1,5 hónapot. Ez munka mellett nyilván még nehezebb, én mindennap majdnem ültem a seggemen vizsgaidőszakban és az aktuális szarra tanultam, ha valaki ezt munka mellett csinálja, le a kalappal. Meg lehet csinálni, de év közben is érdemes foglalkozni az anyaggal, pláne, hogy levelezőn alig vannak zhk. Ja és amennyire lehet, szeretni, bírni kell a tanulást, aminek a jelentős része a tételes jog szó szerinti bemagolása. Emellett pedig még ott vannak az ELTE indokolatlan szivatásai, ami már-már kuriózum, azt hiszik attól jó az egyetem, mert szivatják a hallgatókat. Összességében én már alig várom, hogy vége legyen :D nagyon elfárasztott ez az 5 év, rohadt hosszú idő. Szívesen mesélek még, ha érdekel valami, írj üzit is nyugodtan.
2020. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szintén Eltés vagyok, a vozsgaidőszak tényleg olyan, hogy reggeltől estig tanulni kell, mert egyszerüen másképp nem lehet feldolgozni azt a mennyiséget, amit tudni kell. Én nem tudom, milyenek a Corvinusos vizsgaidőszakok, de sok olyat ismerek, akik ilyenkor is iszogatni, éttermezni, edzeni járnak, ami nekem kb elképzelhetetlen ilyenkor. Szóval éles váltás az tuti.
2020. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az összes ismerősöm ELTE jogász diploma után kezdte meg a Corvinust. Ponthogy a Corvinus a nehezebb. Jogot magolni mindenki tud.
2020. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jogot nem lehet megértés nélkül abszolvalni. A nagy anyagmennyiség plusz nehezites. A magolasnak önmagában nincs értelme. A Corvinus Közgáz bohócképző... Mondom mindezt jogi PhD-val.
2021. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek a buta előző hozzászólások nagyon gázak, főleg ha diplomás emberek írják.

Ha a Corvinus bohócképző akkor az ELTE is az. Egyébként a maga területén a 2 legjobb magyar egyetemről beszélünk. Akkor ennyi erővel az egész magyar felsőoktatás egy bohóckodás.

Egyébként mindkét szak más és mindkettő a maga módján nehéz. Nyílván jogon sok az anyag, amit meg kell tanulni, közgázon meg sok a matekos és megértést igénylő tárgy.

Egyébként egyik sem rossz választás munka szempontjából. Közgazdászként egy fokkal azért több az álláslehetőség.

2021. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!