Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus bsc után ELTE msc,...

Corvinus bsc után ELTE msc, ez nem presztízsvesztés?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitelen tanulok a Corvinuson, azonban gondolkodom azon, hogy mesterképzésre inkább az ELTE Pénzügy szakjára mennék, nem maradnék házon belül. Ennek több oka is van, egyrészt a Corvinus magánegyetem lett és ha nem sikerül hoznom az átlagot, félek százezres adósságaim lesznek tandíjak, másrészt az ELTE-ről elég jó hírek terjengenek, ami a gazdaságtudományi képzéseit illeti.. továbbá szeretnék már tanulás mellett dolgozni is, és az ELTE tanrendje ehhez igazodik is, a Corvinuson meg elvileg elég nagy szívatás megy mesteren is.


Csak hát mégis ott van bennem, hogy a híres Corvinusos diploma éri a legtöbbet, én mégis "lejjebb adom egy szinttel". Ez okoz egy kis frusztrációt, meg az önéletrajzban is az ELTE fog először szerepelni, nem a Corvinusos diploma.


Mit gondoltok?



2020. máj. 11. 11:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*tandíjak miatt
2020. máj. 11. 11:43
 2/24 anonim ***** válasza:
15%
Már önmagában a magyar egyetem presztízsvesztés!
2020. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
10%
Ha neked a presztízs mindentől fontosabb, akkor miért vagy még mindig Magyarországon? 🤷‍♂️
2020. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem azért, de ezt ELTE-sként kikérem magamnak. Nézz meg bármilyen nemzetközi ranglistát, mindenhol az ELTE az első a magyar egyetemek között (és még ez is messze-messze elmarad a külföldi egyetemektől sajnos). Mivel az ELTE-n csak pár éve indult el a gazdasági képzés, ezért ezen a területen itthon még nyilván a Corvinust jegyzik, de még pár év, és ez bizony meg fog fordulni. És ehhez a Corvinus privatizációja is nagyban hozzájárul. Egyébként meg csak ismételni tudom az előttem szólókat: ha igazán rangos intézményben szeretnél tanulni, akkor irány külföld!
2020. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Szinte az összes nemzetközi listában az ELTE van előrébb barátom, nem tudom mit nézel:D De ha neked az a presztízsvesztés, hogy az ország legjobb egyetemét megjelölöd, hajrá. Nemzetközi viszonylatban úgyis sz.rok vagyunk. Én a BME-n végeztem villamosmérnökin, nem érezem preztízsvesztésnek, hogy a mestert az Óbudain csinálom. Vagy kéne? :D
2020. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat :)
2020. máj. 11. 13:48
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Totál mindegy hol végzed a mestert. Egyedül az számít hogy Te mit tudsz felmutatni. A munkáltatókat már régen nem érdekli honnan a diploma, mert egyáltalán nem olyan az egyetemi rendszer mint 50 éve. A legjobb egyetemekről is kerülnek ki szakmai analfabéták, és a leggyengébb egyetemerkről is kerülnek ki zsenik.

Ha nagyon nyomasztana téged, akkor maradj a Corvinuson. Bár ha a presztízs érdekel, akkor kis hazánkban alapjáraton mindent le lehet húzni a wc-n, mert sehol sincsenek az egyetemeink a külföldiekhez képest.

(+ az én véleményem: attól hogy szívatnak, egyáltalán nem lesz jobb egy képzés. Sőt.. Bár a szívatás is egyéni megítélés, ki hogy éli meg)

2020. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én corvinuson végeztem, most az ELTE-re járok mesterképzésre. Az biztos, hogy itt mesterképzésen, főleg első évben sok tárgy közösen van az összes mesterszaknak, így a sokfele terület miatt sok az olyan alapozás, amit a corvinuson már tanultunk alapszakon. Főleg azért, mert sokat 10-20 éve csinálták az első diplomájuk, őket is vissza kell hozni egy szintre. Teszem azt van egy üzleti gazdaságtan tárgy, ami kb mikro-makro ismétlés. Ez a corvinuson teljesen máshogy van, ott sokkal komolyabb elmélyítést jelent egy mesterszak.

Ennek ellenére életem egyik legjobb döntése volt váltani. Az a corvinusos légkör, ahol megy a szivatás meg a másik háttérbe szorítása, az itt nincs. Itt akivel én találkoztam, akár tanár, akár diák, mindenki nagyon kedves és segítőkész. A tárgyakat nagyrészt úgy rakják össze, hogy aki valamilyen területen dolgozik, az tanítja az adott tárgyat, így a saját tapasztalataival mutatja be az elméletet és a gyakorlatot.

És ami a legfontosabb: borzasztóan jó az időbeosztás. Mindenki legalább 20 órában dolgozik mellette, van aki 40-ben. Minden előadást vissza tudsz nézni videón. Mindenből kaphatsz megajánlottat, így a vizsgaidőszak is sokkal könnyebb. És szerintem a munkáltatókat pont nem az fogja érdekelni, hogy melyik egyetemen végeztél, hanem az, hogy lesz +2 év munkatapasztalatod mellette, míg a corvinus mellett nem biztos.

2020. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%

"Csak hát mégis ott van bennem, hogy a híres Corvinusos diploma éri a legtöbbet, én mégis "lejjebb adom egy szinttel"."


Ezt nem tudom ki mondta neked, de


ELTE: 601-800. hely [link]


Corvinus: 1001+ hely

[link]


Ha igazán színvonalas egyetemre szeretnél járni, jelentkezz a CEU-ra (nem, nem gender studiesra...):

[link]


Vagy menj ki Németországba, ingyen van és jó egyetemeik vannak.

2020. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Annyira undorítóan túl van tolva ez az egyetem dolog,már egy tipikus péniszméregetés lett az egész

Egy nemzetközi cégnél ugyanannyit keresek egy kisebb magyar egyetemen szerzett diplomámmal mint a nagy Oxforrd students-ek :D

Ennyit arról mennyit számít az egyetem

2020. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!