Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diploma nyelvvizsga nélkül,...

Diploma nyelvvizsga nélkül, bővülhet az érintettek köre?

Figyelt kérdés

Mostanában munka, vizsgaidőszak közben nem nagyon volt időm figyelni a híradásokat. Ugyebár most megkapják a diplomát azok, akiknek az elmúlt 10-20 éven bentragadt, illetve akik most fognak záróvizsgát.

Véletlenül nincs szó ennek a kibővítéséről? Mondjuk a következő félévre vonatkoztatva, esetleg végleges eltörlés?



2020. máj. 24. 11:52
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
54%

Én attól félek, hogy a történelem meg fogja ismételni önmagát, de biztosan nem a következő félévben.

Ha tudtál egy kettes szintű nyelvi érettségit tenni akkor ez azt jelenti, hogy Te sem vagy fogyatékos ergo le tudsz tenni egy nyelvvizsgát és nincsen kibúvásod alóla. :)

2020. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Nincs miért lenne? Egy nyelvvizsga azert összehozható ennyi idő alatt ez a minimum.
2020. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: Nekem még nem kellett nyelvi érettségi. Én még oroszt tanultam, kb 30-38 évvel ezelőtti időszakban. Azóta nem volt szükségem a nyelvre. Most a munkámhoz úgy adódott, hogy kell, ezért is nem nyúltam vissza az oroszhoz.

Elkezdtem az angolt, de nem haladok vele úgy, ahogy gondoltam, ahogy szeretném.

Meg fogom csinálni, ha beledöglök is, de nagyon úgy néz ki, hogy államvizsga előtt kevés esélyem van a sikeres nyelvvizsgára. :(

2020. máj. 24. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
#1: Meséld már el, pl. az EU-ban hány tagállam van rajtunk kívül, akiknél a diploma kiadását nyelvvizsgához kötik? Elárulom, nem sok, egyáltalán nem szokványos eljárás ez. Tehát nem tudom, milyen kibúvóról írsz, egy külön dologról beszélünk, amit nálunk az akkor épp hatalmon lévő kormánynak sikerült összekötnie. Szerintem, aki diplomázott, de nem tud nyelvet, nem kap állást a szakmájában, maga is fel tudja mérni, hogy meg kell-e tanulnia adott idegennyelvet. Mások meg előre tájékozódnak, szükséges-e a jövendőbeli munkájukhoz.
2020. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!