Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hányinger gyakorlatilag...

Miért hányinger gyakorlatilag az összes koli Szegeden? Én már végeztem de nem bírtam magam rávenni a kolira. Inkább 6 órákat utaztam összesen naponta.

Figyelt kérdés

Ennyire nincs pénz rendbehozni őket?

Jó ami az auchan mellett van az elmegy de oda kerülj be ha tudsz. A károlyi meg társainál pedig még egy jobb vonat is magasabb szintet képviselt. Mind felszereltségre mind privát tér tekintetében. Igaz én nem vagyok az a típus aki szeret másokkal együtt élni egy bolhalyukban és bulizni sem szeretek. Viszont ettől még érdekel miért ilyenek ezek a helyek.


2020. máj. 24. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Nincs pénz lóvéra
Akik odamennek úgyis csak isznak és nekik mindegy
Nem nemzetgazdasági érdek a minőségi kollégium
Csak
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A koli nem olyan mint egy albérlet. Ha nem tetszik akkor adj le az igényeidből vagy menj albérletbe/vegyél lakást.
2020. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam megoldottam vonattal. Hiszen nyilván nem fogok minden ösztöndíjat albérletre költeni. Ettől függetlenül 2020-ban talán nem lenne ciki ha nem hányingerek lennének a kollégiumok.
2020. máj. 24. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pesten is ilyen a legtöbb. Nincs pénze a koliknak, gondolom, de cserében olcsóbbak is. Lehet, azzal is kalkulálnak, hogy a diákoknak gondot okozna megfizetni a magasabb összeget. Debrecenben pl. a modern Kossuth vagy Campus 2 ágyas en suite-jei 20 ezer fölött vannak, önköltségesnek még drágább. Még fürdőtakarítás és ágynemű csere is volt. Jah, meg mini tv, mini hűtő.

Pesten egy lepukkantnak nem mondható, de nem is igazán felújított, kedves, jóval kisebb épületben, 2 ágyas, hűtővel, vizesblokkal ellátott szoba, ahol viszont a mosdó csak folyosóként van, az 11500-ba került. Itt nem volt szobatakarítás, az ágyneműt is magad cserélted, a fűtés sem működött olyan jól és a wifi is szarakodott, de mindennap elvitték az ajtó elé kipakolt kukákat.


Megjegyzem, hogy az ember azt hinné, a modernebb koleszban jobb, de én mégis szívesebben gondolok vissza a pesti kollégiumban eltöltött időre. Lehet, hogy az is benne van ebben, hogy az volt az első, de én azt mondom, hogy ez sokkal kolisabb feelinget adott, mint Debrecenben, ahol minden olyan tiszta meg modern, hogy szinte nem tud elég “otthonos” lenni. Meg persze ott volt még a kisebb létszám, ami családiasabb hangulatot adott, meg a hangosbemondó, a “lakógyűlések”... Minden csodálatos volt :D


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy csak azért, mert lepukkant egy kollégium, még nem biztos, hogy nem fogod magad jól érezni. Sőt, lehet, hogy még jobb lesz.

2020. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem lesz népszerű amit írok. Sok évet éltem a Távol-keleten, 2 országban is, 4 kollégiumban összesen. Itthon csak a külker koliját láttam, de az nagyon nagyon rendben volt azokhoz képest.

Volt hogy nem volt meleg víz, volt hogy patkány volt a szobámban, a csótányok teljesen átlagosak voltak, penész, kosz, használhatatlan konyha, nem volt fűtés pedig kinn havazott, vágni lehetett a dohányfüstöt az épületben ami a szobámba is bejött, hasonló dolgok.

Mégis hálás vagyok és örülök hogy ott lehettem.Mert nem ez számított.


Az oktatás majdnem mindenhol a világon alulfinanszírozott, és az egyetemeknek a szűkös keretükből sokkal fontosabb hogy a képzés színvonalát tartsák fenn mint az hogy a kolik puccosak legyenek. Ez szerintem egyszerű. Ha tanulni akarsz, akkor nem fog érdekelni hol laksz,örülni fogsz a lehetőségnek.Ha nem nem akarsz igazából tanulni, csak azért vagy egyetemen "mert egyetemre kell menni hogy rendes ember legyek" vagy még rosszabb, csak az időd akarod eltölteni az elkövetkező 2-3 évben, hogy addig se dolgozz vagy legyél munkanélküli, jön a panaszkodás hogy jaj hát ez a koli nem olyan mint otthon, nekem ennél jobb életkörülmények kellenek.


Miért kellenek jobb életkörülmények? Jobbnak tartod magad másoknál, azoknál akik kollégiumban vannak? Te történetesen igen. "Akik odamennek úgyis csak isznak és nekik mindegy" "nem vagyok az a típus aki szeret másokkal együtt élni egy bolhalyukban és bulizni sem szeretek" Kedves kérdező, mások sem szeretnek idegenekkel együtt élni egy bolhalyukban, nem te vagy olyan különleges nemes jellem.


Ha igazán fontos számodra hogy ott légy valahol és tanulhass, nem az fog érdekelni hogy milyenek az életkörülményeid mert valójában TELJESEN lényegtelen a testi és lelki fejlődésed szempontjából. Ezt az illetékes döntéshozók is tudják, és ezért nem lesz például a legújabb trendű spanyol csempe a fürdőben, akár mekkora fasizmusnak is tűnik ez.

2020. máj. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!