Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi esélyem...

Szerintetek mennyi esélyem van, hogy felvegyenek kollégiumba?

Figyelt kérdés

Szegeden, a Móra Kollégiumba szeretnék elsősorban jelentkezni, nem tudjátok, hogy számolják ki a pontokat? Olvastam a tájékoztatóban, hogy 265 elsősből tavaly csak 80-at vettek fel, és jó lenne, ha nagyjából képben lennék, hogy milyenek az esélyek. :S

Nekem 425 pontom van, anyukámék rokkant nyugdíjasok sajnos, ezért hátrányos helyzetű vagyok. 100 km-erre lakom Szegedtől. Fontos volna, hogy jók legyenek a felvételi esélyeim, mert albit nem tudnánk fizetni.

Szerintetek? Jelöljem meg inkább a Hermann-t? Ott úgy tudom nagyobb eséllyel felvennének. Károlyiba és Öthalmiba nem nagyon szeretnék menni, csak ha nem vesznek fel előbbi kettőbe.


2010. júl. 30. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

felvesznek téged, de én ezt nem értem aki egészséges és messze lakik azokat miért nem aki normális családban nőtt fel miért fizessen havonta 50ezret albérletre annyira igazságtalan manapság minden:((

bocs nem akartalak semmivel megbántani

felfognak venni nem kérdés

2010. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy csak egyet lehet megjelölni? Olyan nincs, hogy ha nem vesznek fel a Mórába, akkor mész a Károlyiba.
2010. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Én is igazságtalannak tartom. Én 220 km-re fogok lakni a sulitól. Egyik tesóm szintén egyetemista, de rajtunk kívül hárman eltartók. Lehet, hogy az egy főre eső nagyobb, mint a minimálbér, de van vagy 100ezer a rezsi. Erre fizessek még 40et albérletre.
2010. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, valóban nem túl igazságos.. :(

De nekem például nem sok esélyem lenne a koli nélkül. Kb. 80 ezer FT jut nálunk három személyre, úgyhogy necces volna ebből állni a az albérletet.


Igen, tudom, hogy csak egyet lehet megjelölni, csak utólag van valami várólista, tudod. Amúgy szerintem szemétség, hogy csak egyet jelölni úgy, hogy igazából még azt sem közlik, hogy pontosan hogy számolják ki a pontokat, akkor azért legalább mindenki tudna előre kalkulálni.

2010. júl. 30. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Háát, a 100 km nincs túl messze sajnos... Sztem a Hermannba esélyesebb. Szerintem.
2010. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor megjelölöd a Károlyit,a többiben meg várólistára iratkozol, és ha szerencséd van, pár héten belül költözhetsz.
2010. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!