Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 390 pontom lett, bejutok vele...

390 pontom lett, bejutok vele ELTE proginfóra idén (2020 Szeptember-re)?

Figyelt kérdés
Minden évben 10 ponttal nő a határ már jó ideje ELTE proginfón, tavaly 380 volt, a tendencia alapján éppen bejutok, de idén nem voltak szóbelik, mindenkinek muszáj volt 1 emeltet tenni és sokkal többen nyelvvizsgáztak, nem tudom ez hogyan befolyásolja a ponthatárokat és mennyi esélyem van bejutni. Ha nem jutnék be SZTE proginfó mennyire üti meg az ELTE-s szintet?

2020. jún. 1. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Ezzel még bejutsz
Ezzel nem jutsz be
21 szavazat
 1/3 MLGuy ***** válasza:
100%
Tavalyelőtt meg 370 volt a ponthatár. 390-nel nagy eséllyel bejutsz, de ha nem, sincs okod elkenődni, az SZTE képzése is teljesen jó, ugyanolyan jó programozó lesz belőled. Mindkét esetben attól függ, mennyire leszel jó, hogy mennyire elszántan és fegyelmezetten tanulsz otthon. Az ELTE-nek inkább az az előnye, hogy Budapesten könnyebb gyakornoki helyet szerezni, de ez Szegeden sem lehetetlen.
2020. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikaztam kicsit.

En az SZTE progtervezot jeloltem 408 ponttal, ha ide kerulsz be, akkor se vesztesz sokat szerintem, itt is lesznek nagyon okos emberek meg eltén is. Mindkét hely nagyon elit, az hogy az SZTE-n ilyen alacsony a ponthatár az megtévesztő lehet. Mert hiába kerülnek be 290 ponttal, első hónapba kiesik a hallgatók egy nagy része.

Kérdésre rátérve:

Idén 1745 jelentkeztek összesen, ebből 1.helyen 929,

Tavaly: össz:1826, első:803 felvettek:499 pont:380,

2éve: össz: 1781, első:752, felvettek 513, pont 370

2017ben: ossz 1845, elso 789, pont 360, felvettek: 494


Nyilvánvalóan az adott évben adott nehézségű az érettségi, ami nagyban befolyásolhatja a statisztikát, de ettől eltekintek.

Az egyertelmű, hogy kb 500 +- 20 férőhely van.

Az is egyértelmű ahogy írtad, hogy 10ponttal nő a ponthatár évente.

Ha megnézed az első helyen jelölés az kb 750 és 800 közt volt 3 évig. Viszont idén 130 cal nőtt az első helyek száma ami hatalmas ugrás.

Bizonyára évről évre egyre többen veszik észre, hogy az infóban van a jövő, valamint egyre könnyebb hozzájutni jó forrásokhoz tanulásban mindenki egyre képzettebb.

Viszont azt is figyelembe kell venni hogy a pontnövekedés az nem számtani sor, hanem exponenciális növekvésű, most az hogy pont 10-zel nő az egy 'véletlen'. De nyilván nem fog 490 után 500ra menni a ponthatár. Magyarul a pontbeli növekvés exponenciális arányossággal egyre kisebb kellele, hogy legyen pl. 370,380,389,398,407,414,...

Viszont most tenyleg nagyon sokkal nott az elso helyek szama. Én ezzel a paraszti logikámmal 393 +-3 ra tippelnék. De valóban nagyon húzós lesz bekerülni. Főleg hogy idén állítólag a matek és az infó is könnyű volt. Nem tudom te miből emelteztél?


De ne szomorkodj ha nem jutsz be, ha nagyon akarsz valami protekcióval lehet átvesznek eltére, de az SZTE-n is nagyon jó helyed lesz szerintem. És legalább osztálytársak lennénk:D

2020. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól esett ez a válasz, részletes és megnyugtató, én is néztem ezeket a statisztikákat, vagy is a tavalyit az ideivel össze hasonlítva.


Örülök hogy kitértél az SZTE alacsony pontszámára ugyanis pont ez az egyik ok amiért félek tőle, mert ebből nekem az jön le hogy ott nincs olyan jó képzés, nem tanulok annyit és nem fog annyit érni a diplomám, de így megnyugodtam kissé.


Elvileg át lehet jelentkezni, meg is kérdeztem már az ELTE-t erről nem kell sok kredit sem hozzá hogy át vegyenek csak nem tudom melyik tantárgyakat fogadják el a Szegedi képzésről.


Te egyébként miért Szegedet jelölted meg első helyen? Ennyi ponttal mindenképpen bekerülnél és hiába jó Szeged is ha Pest jobb egy kicsivel, ha be tudsz kerülni miért ne tennéd? Talán annyi hogy Szegeden több fesztivál van meg ilyenek, de ha általánosságban nézzük Pesten hiába van kevesebb ilyen fesztivál, a mindennapokban annyival nagyobb az élet hogy szerintem bőven kiegyenlít.


Infóból emelteztem egyébként, én ügye angolul matek érettségiztem és hiába nem volt nehéz sajnos nagyon rá stresszeltem és a tervezett 80-85% helyett csak 75%-ot értem el pedig több is lehetett volna, emelt infóból ugyan ez (Az is pont 75% lett és ott is 80-85%-al számoltam).


Ha osztálytársak leszünk azt adom, a networkinget nagyon fontosnak találom és mindig keresem az értelmes emberek társaságát, főleg akiknek hasonló érdeklődési köre van. Írok privát üzenetet :)

2020. jún. 2. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!