Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE proginfóra vagy BME...

ELTE proginfóra vagy BME mérnökinfóra érdemes menni? Melyik a nehezebb, melyik ad nagyobb tudást?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Melyik fonomabb? Az alma vagy a körte? Két különböző szakot nem lehet összehasonlítani.
2017. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ. ELTE sokkal matekosabb, elméletibb. Senki sem ajánlotta, mindenki inkább a BME-t mondta. Én ide is jöttem és nem bántam meg.
2017. dec. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fricu1 ***** válasza:
91%

Az Eltés régi neve: programozó matematikus. Ez mindent elárul. Ő tervezi és írja a programokat. Kemény matek, informatika (de az elméleti) és programozás-elmélet - nyelvek,stb.

A BME-s gyakorlatközelibb, felhasználó-támogató mérnök.

Tehát, ha te akarod írni a nagy komoly programokat akkor Elte, ha használni(tatni) akarod BME.

Ha gyengébbek a felvételi esélyeid: Gábor Dénes Mérnökinfó

2017. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Mi a célod, mit szeretnél tanulni? Mi leszel, ha nagy leszel? Konkrét terv?

Más a két szak. Mindkettő kiváló választás.

2017. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eltéről a többiek nyilatkoztak, azt nem ismerem.

De a BME sem könnyű, (kegyetlenül nehéz, évfolyam fele kb kihullik). A BME gyakorlatias, de nem úszod meg a sok matekot itt sem. Plusz kis ajándéknak itt van fizika. (Eltén nem tudom van-e)

2017. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem könnyű. Én BME-n végeztem, elhelyezkedéssel nem volt baj, harmadévtől dolgoztam (hatodévben el is végeztem). Viszont a munkában az első fél évben többet tanultam, mint a BME-n három év alatt. Utòlag elvégeznék egy olyat amit mindenki lesajnál, mert milyen könnyű... Alapokat gondolom mindenhol átadják. Nem a diplomátòl lesz valaki jò szoftvermérnök.
2017. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy ugy lehetne merni a kettot, hogy kisebb vagy nagyobb tudast ad az egyik, mint a masik. Mi szamit kicsinek es mi nagynak?


Azt azert elmondhatom, hogy volt programtervezo informatikus es mernok informatikus kollegam is.

A programtervezo informatikus magasabbrol latta a problemakat, jobban el tudott vonatkoztatni, igy generalisabb otletei voltak, de ha implementalni kellett (azert itt hozza kell tennem, hogy eredetileg nem o altala irt, hanem orokolt kodba), akkor az nem sikerult olyan jol, csak sokadik iteraciora.

A mernok infos kollega szivesebben belevetette magat a kodba, a kisebb reszletekbe (is), mielott modositott volna rajta, jobban atlatta a mar meglevo rendszert, es inkabb ezzel dolgozott, ellenben nem voltak vilagmegvalto otletei.


Nyilvan embertol is fugg, hogy annak ellenere, hogy mit vegzett, hogyan all neki egy megoldando problemanak, de en ugy lattam, hogy az ELTE-s proginfo elmeletiesebb, a BME-s menokinfo pedig gyakolratiasabb tudast, de nem is inkabb tudast, hanem keszseget ad.


A relevans szakmai tudast azoknal a cegeknel fogod magadra szedni, ahol kesobb elhelyezkedsz (vagy az egyetemen a szabadon valaszthato tantargyak keretein belul). Az elhelyezkedessel es a fizetessel szerintem egyik esetben sem lesz gond.

2017. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem BME mert az gyakorlatibb tudást add. És nehezebb.


Én fél évet tanultam ott. Erasmussal voltam kint (erdélyi vagyok) és nehéz vol. Volt egy társam az itthoni egyetemről aki előző évben az ELTE n volt és szerinte is sokkal nehezebb a BME.

2017. dec. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!