Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 274 pontom van, akkor nem...

Ha 274 pontom van, akkor nem fognak felvenni az egyetemre? Angol emelt 42% lett 3 % kellett volna még a többletponthoz(50) Idén ősszel vagy jövő tavasszal próbálkozzak újra?

Figyelt kérdés
A Pázmányt jelöltem meg első helynek.

2020. jún. 2. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, mert a minimum pont alatt vagy :(. Ha a szakod indul keresztfelvételibe, akkor ősszel próbáld meg, ha nem akkor tavasszal elég. Tavaszig simán rá tudsz készülni a tárgyakra. Sok sikert!
2020. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

felsőoktatási szakképzésre is lehet jelentkezni pótfelvételi eljárásban

és idén lesz keresztféléven induló alapképzés is, de addig is tudsz kreditet gyűjteni amit elfogadhatsz

2020. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jövő tavasszal próbáld újra, addig pedig keress valami egy éves okj-t (ha olyat valasztasz amit beszámítanak, azért is lehet plusz pontot szerezni, csak jól olvasd el a követelményeket) és/vagy tanulj és ír újra valameik tárgyat.


A többi érettségid, hogy sikerült?

A felvi is ennyi pontot számolt neked?

2020. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
A keresztfélév fizetős, csak ezt nem nagyon hangoztatják... nekem is 42% lett, csak nekem a matek :(
2020. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Sokat segítetettek.

Magyar 74% lett

Matek 75 % lett

Töri 45 % lett

Földrajz 56 % lett

2020. jún. 3. 22:24
 6/13 A kérdező kommentje:
A felvi is ennyit írt
2020. jún. 3. 22:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vesznek fel felsőoktatási szakképzésre elég ez a pont az érettségit ősszel vagy 2021 májusi vizsgaidőszakban tudod javítani
2020. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Duplázással van lehetőséget? Választottál olyan szakot, amivel viheted a matekot és a magyart? Emelt érettségit pedig felhasználhatod belépőnek. Ha njncs erre lehetőség, akkor újra kell próbálnod. Sok sikert!
2020. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
duplázva van 298 pontod egy olyan szakra ahova megfelel a magyar+matek
2020. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem választottam olyan szakot, amelyiknél matek+magyar kell.

Én Pázmány anglisztikát, Károli anglisztikát és Elte informatikus könyvtárost jelöltem meg.

Megpróbálom valószínűleg újra valamelyiket lehet hogy az angolt, de megfordult a fejembe, hogy más szakra mennék 2021-ben és a magyat szak vagy másmilyenen is gondolkoztam.

Az OKJ vagy felsőoktatási szakképzés nem szerepelt a terveim között, de ha így alakult lehet egy éves Okj-t bevállalok vagy tanulok, hogy javítsam az egyik érettségim. Néztem a felsőoktatási szakképzéseket nem nagyon találtam olyat, ami érdekelt volna

2020. jún. 4. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!