Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a jövő héten bezáratják az...

Ha a jövő héten bezáratják az iskolákat, akkor mi lesz velünk érettségizőkkel? A kormány teljesen kicsinál egy évfolyamot! Évet kell ismételnie mindenkinek! Esélytelenek leszünk felvételizni bárhova is!

Figyelt kérdés
Diáklázadások lehetnek?

2020. márc. 11. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha védeni akarnám bármelyik kormányt is, de a vírusról ők sem tehetnek. Ha meg nem tennének semmi intézkedést, akkor meg az lenne a baj.
2020. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár megértem, amiért ideges vagy, de kár rögtön "pattogni", és "lázadás" után kiáltani.

1. Egyelőre azt mondták, csak akkor lesz iskolabezárás, ha bebizonyosodik, hogy gyerek fertőzött gyereket. Az még odébb van.

2. HA be is zárják a sulikat, az érettségizők dolgát felülvizsgálhatják, hiszen nektek tényleg alig van már hátra az évből.

Azt kellene megértenetek, hogy a kormánynak most rendkívül sok dologról kell egyszerre döntenie, a közoktatás csak "egy kalap", nem lehet mindent egyszerre részleteiben kidolgozni, főleg "mi lenne, ha" forgatókönyveket gyártani.

HA eljutunk odáig, részletezni fogják, kire mi vonatkozik. Nyugi, nem fognak többszázezer diákkal "brahiból" kiszúrni. Az az államnak is rengeteg pénz lenne, ha visszatartanának a suliban ennyi diákot egy évig.

És végképp nem kell krokodilkönnyeket ejteni már most, hogy "tönkreteszik az álmainkat". Ti is legyetek már egy kicsit felnőttek, és gondolkozzatok higgadtan. Ez most egy váratlan helyzet, legyetek belátással, értsétek meg, hogy a helyzet naponta változik, és most nem lehet előre jósolgatni.

2020. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem zárják be az iskolákat, csak az egyetemeket és pontosabban ott is csak az egyetem látogatását tiltják be.


Amúgy nekünk azt mondták még tegnap az egyetemen, hogy ha felfüggesztik a tanítást, akkor valószínűleg annyi idővel el tolják ezt a félévet.


Szóval gondolom gimnáziumi tanulókkal és érettségizőkkel is ez lesz, csak mondjuk nem június végén végeznek vele, hanem július végén (az érettségizők).


Meg az egyetemen még szóba jött az online oktatás, ami szerintem egyik napról a másikra nem tudnak megoldani,mert komplex a téma, de lehet 2 hét után kitalálnak egy rendszert és beindul.


Ugyan ez akár középiskolában is beiktatható. Pl.: Youtube videóban magyaráz a tanár és személyesen konzultál skypeon. Stb...


Olyan nincs, hogy mindenki évet ismétel...

2020. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

Én egyetemre járok, mi eddig annyit tudunk nem biztos rektori forrásból, hogy távoktatás lesz számunkra

És hogy az egyegemek veszélyeztetebbek a külföldi tanulók miatt


Én szeretnénm hozzátenni hogy közel sem ennyire rossz a helyzet, 13 fertőzött van az országban ebből 9 külföldi, vagyis a 7 milliós lakosságból össz vissz 4-en fertőzöttek, már dolgoznak az ellenszeren, ráadásul nem egy olyan betegségről beszélünk amibe mindenki belehalt aki eddig elkapta, már csak idő kérdése és ti komolyan azt gondoljátok hogy emiatt békéne zárni a gimiket is? Nem gobdoljátok hogy az már azért túlzás lenne?

2020. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Te egyetemistaként tényleg ilyen sötét vagy?

Nem azért hoznak intézkedéseket, mert éppen sok vagy kevés beteg van, hanem hogy megelőzzék a többit.

2020. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem fogják eltolni a félévet. Felnőtt emberek vagyunk, elküldik szépen az anyagot, aztán találkozunk velük vizsgaidőszakban, ennyi lesz a történet.
2020. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell lepontozni nem vagyok sötét, de tényleg nevetséges hogy emiatt bezárnak minket, tudod te mennyire kérdéses most mindenkinek a helyzete aki egyetemre jár? Ez már azért nem olyan mint a gimi, mi nem poén órákra járunk, mindenki szerint túlzás bezárni, persze védkezünk ellene de mint mondt nem egy olyan betegségről van szó amit elkapsz és esélyed sincs mert mindenképpen belehalsz, ez az egész csak egy nagy tömeghisztéria

Képzeld más járványok is léteznek amik azért 13 főnél több embert is megfertőztek már féljél azoktól

2020. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es: ez nézőpont kérdése (hogy az egyetemen mekkora a veszély). Szakfüggő is. A mi egyetemünkön pl. több a külföldi, mint a magyar diák, és igen, én már vártam ezt a rendelkezést, mert nem éreztem biztonságban magam (sok a gyakorlat, és a a katalógusok miatt az emberek rendszerint betegen is bejárnak, mert rá vannak kényszerülve). Igaz, hogy nincsenek közös óráink, de ott ülünk egymás mellett órákon át a könyvtárban, a hallgatói épületekben, a menzán stb. Azon kívül a külföldi hallgatók nyilván a saját külföldi közösségeikkel tartják szabadidejükben a kapcsolatot, és a külföldiek is meg a magyarok is, akár egy-egy hétvégére ide-oda utazgatnak.
2020. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fentebb 4-es ként leirtam hogy persze nagyobb a veszély a külföldi diákok miatt, ezt meg is értem de a gimiket emiatt túlzás lenne bezárni, mikor én jártam gimibe egy külföldi diák volt az 5 évfolyamon és az is csak nyárra ment haza
2020. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mellesleg egyellőre csak egy 2 hetes bezárásról van szó, a gimik nem valószínű hogy érintetté válnak ennyi idő alatt, szóval le lehet nyugodni, és a konzerveket sem kell felvásárolni, pláne nem a a kisebb városokban
2020. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!