Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyit fog...

Szerintetek mennyit fog valtozni a ponthatar a bgen gazdasagiinformatikan?

Figyelt kérdés

Ezen az even lett kotelezo az emelt erettsegi. A jelentkezok szama csokkent 300 fovel

Tavaly 1250 an jelentkeztek elso helyen pedig 352 en es akkor a ponthatar 332 volt(300 embert vesznek fel

Az even 950 en jelentkeztek

260an elso helyen es ezevtol kotelezo az emelt erre a szakra.



Visszamenoleg ponthatarok

2016 319

2017 327

2018 329

2019 332



#gazdaságinformatika #BGE #Gazdasagiinformatikus
2020. jún. 3. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Na, most akkor ettől,ha ugye kötelező az emelt, akkor attól emelkedik a ponthatár? Eddig mennyit ért egy emelt? Azt add hozzá; de mondjuk 300-zal azt mondod , kevesebben is jelentkeztek; na szóval, arra gondolok; hogy például eddig 319 és 332 között mozgott; na, és akkor mondjuk ha az emelt ért mondjuk 25-öt, akkor mondjuk azt add hozzá, tehát nagyjából olyan 344 és 358 között fognak menni a pontok, de lehet, hogy az emelt már nem fog számítani, ezt én nem tudom , de mondjuk akkor számold úgy, hogy mondjuk 319 és mondjuk 300-zal kevesebben jelentkeztek, akkor hátha mondjuk az egyik fele okosabb nálad, másik fele nem és akkor mondjuk de akkoris kábé olyan 330; ha meg számít a plusz pont jár az emeltért, akkor 355 mondjuk annyi lesz a vége a legelső aki bejut. Vagy nem tudom, de én így most csak próbálok valamit kisilabizálgatni. :D
2020. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog emelkedni a ponthatár, inkább azt saccolnám, hogy csökkenni fog, vagy csak minimálisan fog növekedni. A kötelező emelttel nem feltétlenül kellene pontszámnövekedésnek jönnie, mert ott van az én esetem, akinek 50%-os lett az emelt infója, viszont tavalyról volt egy előrehozott 94%-os közepem, előbbivel 353 pontom van, míg az utóbbival 368 az idei évre már aktualizált felvis pontkalkulátorral (a szakon a pontszámításban nem történt változás). Gyanítom, hogy a többség nem rendelkezik előrehozott érettségivel, és sanszos, hogy nem megy mindenki azokból a tárgyakból emeltre, amire kapna plusz 50 pontot, így az emeltje úgy számítódik, mintha középszinten csinálta volna meg azt a tárgyat* (tekintve, hogy az emelt a nehezebb, így kapásból kevesebb ponttal indul neki a felvételinek) Egyébként idén az emeltszintű érettségire jelentkezők száma kb. 1/3-nyival növekedett a tavalyihoz képest, így élek a gyanúval, hogy a többség eddig is legalább 1 emelttel ment egyetemre. Ezen kívül mint említetted csökkent az egyetemre jelentkezők száma, ami annak tudható be, hogy sokan külföldön folytatják az egyetemi tanulmányaikat. Ez a hatás főként az erősebb iskolákban tanulóknál figyelhető meg, akik magasabb pontszámokkal mentek főiskolára, így csomó „jobb” tanuló kiesik a rendszerből, ezáltal a „rosszabbaknak” marad több helye, ami megint csak a pontszámok csökkenését eredményezi. Továbbá idén nincs szóbeli, így ez kb. mindenkinél 5-10 pont veszteséget fog jelenteni az Oktatási Hivatal által közzétett korábbi érettségi átlagokból kiindulva.

Tehát így minden tényezőt összevetve, én olyan 328-335 közöttre saccolnám be az idei ponthatárt, de egy olyan 345 pontos, vagy afölötti eredménnyel kizártnak tartom, hogy ne kerülne be valaki idén a BGE-PSZK gazdaságinformatika szakára.


*Pl. Az angolnál közismert tény, hogy az emeltet kb 10%-kal rosszabbul írják meg, mint az angolt, ez esetemben 2 pont veszteséget jelentene a pontszámításban. De infónál az előző tanárom azt mondta, hogy aki 90% körül ír középen, az 70%-ot tud hozni emelten is, ha ez összejött volna, akkor 381 ponttal futnék neki az egyetemnek (azaz 13 ponttal többel). De ott van az egyik osztálytársam esete, aki közép matekon 90% körül tudott volna teljesíteni, de matekfakt után emeltre ment, ott 57%-ot ért el. Ez neki kb. 10 pont veszteséget jelent a pontszámításban. De még ott van a módosító tényezőnek az, hogy idén elég a fél nyelvvizsga is, de ez nagyon keveseket érint, az én 33 fős osztályomban konkrétan 1 embernek okozott ez előnyt, de ő bioszos területre ment, és enélkül nem érte volna el a 280 pontos minimumkövetelményt


(Ui.: 2016-ról 2017-re azért nőtt hirtelenjében ennyit a ponthatár, mert a töri -és a magyarérettségiben a pontszámítás menete megváltozott. Egyébként előtte, illetve utána is jellemzően 2-3 pontokkal növekedett a ponthatár.)

2020. jún. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonkm valaszodat te hiva mesz egyetemre?
2020. jún. 10. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Helyen a BGE-PSZK gazdaságinformatika szaka van bejelölve.

#2-es votam

2020. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!