Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatikus legyek...

Milyen informatikus legyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy reálos gimibe járok,és eldöntöttem hogy informatikus szeretnék lenni. 16 éves vagyok. Jó tanuló vagyok, matekból kitűnő, de szeretem a fizikát, az infót, kémiát is. (Ezért jöttem annak idején reálos gimibe)

Csak azt nem tudom még eldönteni hogy mérnökinfóra,programozóra vagy gazdaságira menjek tovább.

Ti melyiket ajánlnátok nekem?



2020. ápr. 14. 15:01
 1/9 A kérdező kommentje:
És egyébként lány vagyok :)
2020. ápr. 14. 15:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. programozó

2. mérnökinfó

3. gazd-infó

2020. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
programozó
2020. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. programozó

2. mérnökinfó

3. sima matek

4. gazdinfó

2020. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen mindegy,sehol sem nézik hogy melyik pontosan csak azt hogy infos de még nagyjábol azt sem hogy hol végezted.Válaszd azt ami a legközelebb van hozzád.De nem a diploma fogja meghatározni hogy mit is tudsz mert csak az alapot adja meg a többit neked kell hozzátenned.Egykorú vagyok veled engem egy éve kb érdekel,beszélgettem sok szakmabelivel is és ezeket a követleztetéseket vontam le
2020. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként ha a matekot és a fizikát is szereted akkor mérnökinfó a legjobb szerintem és talán az a legjobb is mivel az a legáltalánosabb
2020. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Ugye 3+1 alapképzés van informatikából Magyarországon. Most inkább a három BSc-re térnék ki csak, röviden.


Programtervező informatikus:

Leginkább elmélet és durva matek játszik a főszerepben. Ez inkább azoknak ajánlatos, akiket nem nagyon érdekel az informatika más területei és leginkább csak a programozás és a matek érdekli őket. Itt feltehetőleg több nyelvvel fogsz megismerkedni.


Mérnökinformatikus:

Ez eléggé vegyesvágott, talán ez adja a legszélesebb körű tudást. Mindenből tanulsz egy keveset. Hálózatok, programozás meg még csomó minden, illetve a mérnöki tárgyak mint a fizika, elektronika stb. Persze itt is van matek, de nem proginfó szinten. Ennek a szaknak az a hátránya, hogy mindenbe belekóstolsz, de nem mélyedsz el semmiben. Viszont nagyon sok dologból már meg lesz az alapod.


Gazdaságinformatikus:

Ez nagyon függ egyetemtől is, hogy melyik vonala erősebb. A nevéből már lejön az összetétele. Természetesen itt is van matek, az infó és a gazdasági részről is, viszont némileg kevesebb a programozás mint az előbbi szakokon (egyetemfüggő). Vannak gazdasági tárgyaid is amik némi alapokkal szolgálnak majd. Szerintem a gazdinfó is nagyin széleskörű. Persze miután az alapjaid megvannak, bármerre továbbképezheted magad, illetve nem is muszáj az IT vonalon maradnod. Sokan ezt mondják a 3 közül a legkönnyebbnek, de ez nem azt jelenti, hogy kevesebbet is érne. Például ha később Project Manager akarsz lenni, akkor szerintem ez a diploma a leghasznosabb hozzá (majd MSc mellett). Azt sem szabad elfelejteni, hogy mindent úgy tanulsz, hogy a cégekre figyelemmel légy, akár beadandóid is úgy lesznek, hogy egy teljes szenáriót írnak egy project mögé és a nulláról felépítesz nekik valamit a tervezéstől a management-en át a fejlesztésig/programozásig/tesztelésig mindent. Ebből kiindulva elég "szokatós" is lehet ez a szak.


Ha engem személy szerint kérdezel, én gazdinfót választanám, egy olyan egyetemen ahol nagyobb hangsúly van az infó vonalon. (De ez csak én vagyok)


A te leírásodból ítélve pedig a mérnökinfó illene a legjobban hozzád, hisz említetted a fizikát.


(Én egyébként külföldön leszek most végzős egy olyan szakon ami, a szoftvermérnöki és a gazdinfóból jött létre. Leginkább ezalapján írtam a dolgokat a gazdinfó kifejtésénél is, így a magyar egyetemeken lehetnek eltérések az én leírtjaimtól, de általánosságban megegyezik feltehetőleg)



Egyébként a kérdés úgy hangzik, hogy milyen informatikus legyél. Ha külön területekre térünk ki nem pedig szakokra, akkor megint más a helyzet.

Kiberbiztonsági, a Cyber Security-t végzettek jelenleg a legkeresettebbek és a legjobban kereső informatikusok. Ethical hacking-et is ide sorolhatnánk, ezek elég csúcsnak számítanak. Sajnos Magyarországon csak egy egyetem kínál Cyber Sec MSc-t.

IT Project Manager is egy nagyon dúrván megfizetett poszt (legalábbis külföldön), erre is érdemes gyúrni.

Ha kicsit általánosabbat nézünk, és olyan posztokat nézünk amikre elég tud lenni az alapképzés is, akkor pedig nyilván a programozót lehetne mondani. Ennek ezer féléje van, de elmondható, hogy a Java, Python, SQL, Kotlin (mobilappra), JavaScript, illetve némelyik C - programozói nyelvek a legkeresettebbek most a piacon.

2020. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
De egyébként ha van kedved én sokat foglalkoztam meg foglalkoztam ezekkel a kérdésekkel és csak a jó kérdéseket kell feltenned magadnak.Ha akarod privátban szivesen segítek
2020. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

Huh ilyenkor öregnek érzem magam 😂😂.. Szóval gyorsan leírom neked, a történetem. 20 éves vagyok 1. Éves egyetemista mérnökinfón. Humán tagozatra jártam gimiben, mindig volt bizonyos közöm a gépekhez 😅 de magyar tanár szerettem volna lenni 😂😂 aztán nem jött össze van ez így.. Most már 2. Félév vége felé járok szóval van némi tapasztalatom. Rendkívül szórakoztató, de nem való mindenkinek. Bármelyik szakot is választod, nem lesz egyszerű. A mérnökinformatikust azért ajánlanám, mert mindenbe bele tudsz kóstolni, egy kis programozás, egy kis hálózatépítés egy kis adatbázis stb.. és egyiket sem egyetemen fogod megtanulni, hanem otthon, mikor magadat képzed. Plusz egy sztori (nem gonoszságból csak tanácsként) volt egy osztálytársam mindenből szín 5ös volt bekerült egyetemre egy hét után otthagyta, ezzel arra utaló, hogy hiába vagy jó tanuló, ha nincs kitartásod. Egy informatikusnak viszont ez a tulajdonság elengedhetetlen, hiszen nap mint nap szembe kerülhetsz olyan problémákkal, amik messze feletted állnak.

1szó 100 a mérnökinfót ajánlom

2020. ápr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!