Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jogi kar lenne a...

Melyik jogi kar lenne a "legkönnyebben" elvégezhető levelezőn?

Figyelt kérdés

NKE-n az államtudományi doktori képzésem vége fele járok nappalin, és elkezdenék egy jogi képzést is levelezőn, mert oda elég sok tárgyat be tudok számíttatni az NKE-ről. Igaz nem nappalira mennék, de mivel budapesti vagyok, főleg a fővárosi egyetemek érdekelnek, bár lehet a vidékiek a leglazábbak. Az ELTE gondolom nehezebb, a Pázmány talán kevésbé. A Károlin is gondolkodtam, mert az egy "alacsonyabb nívó" hírében áll, de ha valójában nem könnyebb a Pázmánynál, akkor inkább a Pázmányt választanám.


Mivel csak most jutottam el az elhatározásra, már csak pótfelvételin tudok jelentkezni, ahol viszont csak egy helyet jelölhetek, ezért is lenne fontos, melyiket. Köszönöm az észrevételeiteket! 23/F



2020. jún. 4. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Hogy járhatsz te 23 évesen a DOKTORI képzés vége felé? A mesterképzés vége felé jársz, nem?
2020. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, jogos észrevétel, de igazából a kérdés szempontjából hasznos észrevételekre gondoltam :D
2020. jún. 4. 21:31
 3/12 A kérdező kommentje:
Például a pécsi jogot sokan mondják, hogy az a "legkönnyebben" elvégezhető, de nem hinném, hogy megérné odautazni a pestiekhez képest.
2020. jún. 4. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
A Pázmány sem nehéz, viszont jobb diplomát ad, mint bármelyik vidéki, vagy akár a Károli. Én a helyedben azt választanám. Anno én is elkezdtem a Pázmányon a levelezős jogot, római jog vizsgára tanultam fél napot és 5-t kaptam. :D Csak aztán magánéleti okokból félbe kellett hagynom.
2020. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es válaszolónak: az NKE-n pár éve indult olyan osztatlan mesterképzés, ami doktori címet ad. Szerintem a kérdező erre járhat.
2020. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
5. Igen, ahogyan írod: osztatlan MESTERképzés. Ne legyen már ennyire elszállva magától, hogy doktori képzésnek nevez egy sima mesterképzést... de amúgy nyilván csak elírta.
2020. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem sima mesterképzés, mert doktori címet ad. Összesen 4 ilyen osztatlan képzés van ezzel együtt.
2020. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó ne beszélj már hülyeséget. A foglalkozásdoktorit adó mesterképzések is ugyanolyan szintű mesterképzések, mint bármelyik másik (mérnök, bölcsész, közgazdász) mesterképzés, azaz konkrétan EQF 7-es szintű képesítés, annál semmivel sem több vagy másabb vagy különb. Kutya közönséges mesterképzések ezek, egyetemi diplomát adnak, semmi esetre sem doktorit (ami EGF 8-as szintű képesítés lenne). Ne tévesszen meg a Magyarországon régi hagyományként osztogatott, semmi jelentőséggel nem bíró foglalkozásdoktori titulus. Itt tudod átnézni a különböző szinteket: [link]
2020. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ui: attól, hogy osztatlan mesterképzések, még ugyanúgy “csak” mesterképzések. Itt tudod átnézni az osztatlan mesterképzések listáját. [link]


Ugyanazon a szinten van az összes, mint az “osztott” mesterképzések. Azaz csinálsz egy sima BSc-t és arra egy MSc-t, ugyanolyan szintű papírod lesz, mint egy jogásznak vagy osztatlanon végzett színművésznek. EQF7-es kvalifikáció.

2020. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ha van egy jogi diplomád, akkor nincs nagy jelentősége, hogy hol végezted. Nem hiszem hogy bármely jogi egyetem rosszabb lenne a másiktól, ezt csak azok mondják akik villogni akarnak, hogy hova járnak.
2020. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!