Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jogi kar lenne a...

Melyik jogi kar lenne a "legkönnyebben" elvégezhető levelezőn?

Figyelt kérdés

NKE-n az államtudományi doktori képzésem vége fele járok nappalin, és elkezdenék egy jogi képzést is levelezőn, mert oda elég sok tárgyat be tudok számíttatni az NKE-ről. Igaz nem nappalira mennék, de mivel budapesti vagyok, főleg a fővárosi egyetemek érdekelnek, bár lehet a vidékiek a leglazábbak. Az ELTE gondolom nehezebb, a Pázmány talán kevésbé. A Károlin is gondolkodtam, mert az egy "alacsonyabb nívó" hírében áll, de ha valójában nem könnyebb a Pázmánynál, akkor inkább a Pázmányt választanám.


Mivel csak most jutottam el az elhatározásra, már csak pótfelvételin tudok jelentkezni, ahol viszont csak egy helyet jelölhetek, ezért is lenne fontos, melyiket. Köszönöm az észrevételeiteket! 23/F



2020. jún. 4. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem könnyű a Pázmány sem. Az meg, hogy egy nap tanulással 5-t szereztél rj-ből elég hihetetlen, mert volt, aki 6 nap tanulással is megbukott. A róma pedig az egyik legkönnyebben teljesíthető jogi tárgy a jogi karon.

Büntetőjogból meg egyébként egy vizsgán 30/6 ember megy át átlagban, szóval közel sem egyszerű a Pázmány.


Az ELTE talán nehezebb a Pázmánytól, de vannak tárgyak, amik meg az előbbin könnyebbek.

Ha könnyebben elvégezhető egyetemet szeretnél, akkor a pécsit ajánlom, mert annak legalább nívója is van (KRE-vel ellentétben).

2020. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyűt akarsz, akkor Károli.
2020. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!