Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik OKJ-t/Szakgimnáziumot...

Melyik OKJ-t/Szakgimnáziumot ajánlanátok, ha grafikus szeretnék lenni és sajnos már 21 éves vagyok?

Figyelt kérdés

6 évig tanultam rajzolni... Hetente egyszer kb 3 órát rajzoltam.

Szerintem a vizuális dolgokhoz értek a legjobban. Igen, sajnos ez csak most fogalmazódott meg bennem ilyen idősen. Ezen a területen a 3D modellezés és a számítógépes grafika érdekel, mint irány :)

Nem tudom hol lenne érdemes elindulnom, milyen képzőintézményben. Olyat keresnék, ahova fel is vesznek és foglalkoznak is velem, tehát legalább heti 3 alkalom. :) Illetve eddig azért nem köteleződtem le a terület mellett, mert ha felhívtam grafikus állások hirdetőit, volt, hogy azt mondták, hogy a szabadkézi rajz képessége náluk nem is előny a felvételnél :D :D ...

Jelenleg azt tervezem, hogy informatika irányában elindulok... (Mert a grafikusok gyakran foglalkoznak weboldalakkal is és fordítva) és mellette próbálom tanulni a grafikai szoftvereket mint:

Photoshop

Illustrator és társai amiket még nem tudok használni egyáltalán :D :D

Úgy örülnék ha lennének itt grafikusok akik segítenek, :) legalább tanácsot adnak. :)

Egyébként elég jó vagyok angolból írásban... amúgy olyan B2-C1 között...

de tudom ez sem előny... :(



2020. jún. 5. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok segíteni, de az a “már” 21 éves vagy-dolog nem számít egyáltalán, mert még bőven fiatal vagy :) Egy volt gimis barátnőm jár most grafikus okj-ra, ő 19 évesen kezdte, és ezzel elég fiatalnak számít, mivel ugye érettségi kell hozzá (tehát 18 alattiakkal nem nagyon lehet találkozni), de sokan nem egyből oda mentek végzés után, hanem egyetemre/dolgozni/elvégeztek más szakmákat is.
2020. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hm... köszönöm :) Azért megnyugtattál ezzel a 21 dologgal :D Én is azon gondolkozom h. valahogy egyetem mellett kéne...
2020. jún. 5. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Pl.: Jelky, Kisképző ezek viszonylag jók.
2020. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Meg is nézem őket!
2020. jún. 5. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudok a kérdésre válaszolni, ellenben csak "lelombozni" (DE CSAK JÓ SZÁNDÉKBÓL!!!!).

Ha szeretnél biztos munkahelyet, akkor NE menj grafikusnak. Brutálisan túltelített a szakma. Egy OKJ-s képzéssel nem valószínű, hogy fogsz munkát találni, mert a MOME is ontja magából a grafikusokat. A MOME-n pedig brutális felvételi van, keveseknek sikerül bejutni, csak a nagyon jó rajzosok és nagyon kreatív emberek jutnak be. DE még MOME-s diplomával is sok embernek probléma az álláskeresés. Ismerek több ott végzett embert és olyat is, aki csak OKJ-t végeztek, de évek óta csak küldözgetik az önéletrajzokat de munkát nem kapnak ezen a területen. Van, aki IKEA-ban árufeltöltő, van, aki titkárnő.

Szóval ha tényleg grafikus akarsz lenni, számíts arra, hogy nagyon nehéz lesz elhelyezkedni vele. =(

2020. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én örülök a te válaszodnak is és nagyon hálás vagyok érte :) Ugyanis én is azért nem mentem grafikusnak mert:

-volt már h. terveztem logót, de felzaklatott idegileg h. némelyik "megrendelőnek" normális elképzelése sincs...

-pénzügyileg egyszerűen nem jövök ki... kivéve ha 0-24-ben grafikuskodnék feketén :D :D

- engem az ábrázolás érdekel igazán :) Na most.. az nem annyira "kreatív" dolog... talán azért sem lettem grafikus...

-álláshírdetések, amikben oda van írva h. bérsáv 225-225 bruttó :D :D nem írtam el... így volt megadva :D

-v. hírdetés: Grafikust kersünk, lehetőleg legyen katás vállalkozó, mome-t végzett 10 év tapasztalat... bérigény megjelöléssel :D :D :D

Szóval nehéz a helyzet...

Én egyelőre műszaki szakokra jelentkeztem pont ezen okok miatt... :D De félek, mert számora az nem kiteljesedés...

Talán ha Concept Artist v. 3D generalist lehetnék horror játékok tervezésénél, v. interior designer :D Azt adnám... vagy illusztrátor..

De a rossz családi körülményeim miatt lehet h. nem tudnám magam komolyan venni a szakmában és ezért nem választottam eddig sem.. :D

De nagyon érdekelne a terület... :) Legalábbis a szabadkézi rajz, a vizuális önkifejezés, az, hogy le tudom rajzolni az ötleteimet lakberendezés v. bármi hasonló terén számomra alapból rengeteg örömet okoz... örültem volna ha tudom kamatoztatni NEM CSUPÁN GÉPRAJZ terén :D :D :D

2020. jún. 5. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, még annyit, hogy az exem ezt végezte el: [link]

IDE NE MENJ. CSAK az Adobe szoftver családot tanítják meg és minimális művtörit, asszem ennyi. Azt magadtól is meg tudod tanulni a netről, mindenféle tutorial fent van, kár kiadni rá a pénzt. Nem hiszem, hogy OKJ képzés megérné ebből, max akkor, ha van fizetésed amiből "megteheted" hogy kifizesd mert kell a papír, de ha ezzel akarsz elhelyezkedni, valami komolyabb sulit kéne nézni.


De az tény, hogy ő (mármint az exem) 2 éve elvégezte ezt az OKJ-t, és azóta se tudott elhelyezkedni vele. Hobbiból magának és a zenekarának csinál logókat, de azok se valami szépek, igazából nagyon amatőr amit szegény csinál, szóval tényleg nem ért sokat az OKJ neki.. (vagy csak ő nem tudja használni a tudást, amit kapott?!! ki tudja..).

Egy volt általános isis oszitársam pedig a MOME-n végzett már 2 éve, és szegény szintén nem talál munkát. Értelemszerűen így tapasztalata sincsen, és még jobban kezd kiszorulni a grafikusi munkaerőpiacról.

Szóval ezeket nagyon vedd számításba!!!


Mondjuk én inkább választanék egy biztos megélhetést, és mellé magamtól ezeket elsajáítanám, aztán amikor telik rá, egy normálisabb OKJ-t elvégeznék hogy a papírt is fel tudjam mutatni, de ugye akkor van egyéb szakmád/foglalkozásod, szóval nem esel a pad alá hogy megcsináltál egy 2 éves OKJ-t és nem tudsz mitkezdeni vele és újfent keress valami szakmát...

2020. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 transgender válasza:
BIG sulit ne, ott nincs színvonal abban amiben nagyon kéne, meg kihagynak fontos területeket.
2020. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!