Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetnek grafikus szakra?

Felvehetnek grafikus szakra?

Figyelt kérdés

Lezajlott a felvételi. Ahogy számoltam, már amennyire lehetett, nekem 63-65 pontom lesz az írásbeli magyar és matek pontját összeadva. Plusz ugye az összes jegy, amit viszek. Az utóbbi tiszta ötös, esetleg az idei matekom lesz négyes, szóval ez a felvételi pontszámhoz hasonlóan bizonytalan. Annyit kérdeznék, hogy a grafikus szakra felvennének így? Rajzból elég jó vagyok. Rajztanáraim szerint van némi tehetségem, én pedig igyekszem, mert majd később a MoME-re szeretnék menni.

A lényeg, hogy így felvesznek a grafikus(!) szakra? Ergo a Tóparti szakközép részére. Illetve, a művészeti szakok között van valamilyen átjárás? Mondjuk a textilről, vagy a kerámikusról átmenni rajzra?



2017. jan. 22. 18:09
 1/2 A kérdező kommentje:
A Grafikus osztályt jelöltem meg legeslegelsőnek.
2017. jan. 22. 18:15
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia. Segitek egy kicsit kitisztítani a dolgokat. :) tehát. Három szak van a topartiban. Grafika, kerámia és textil. Mindhárom szakon lesz rajzórád. A grafika nem egyenlő a rajzzal. A grafika nem a grafittal való rajzolást jelenti (bár ez is része lehet) hanem többnyire számítógépes tervezést. Arculatok, logók, konyvborító stb.

A suliban azt mondják hogy van lehetőség szakot váltani ha szeretnél, de igazából nincs.

És szerintem jó esélyed van arra hogy felvesznek. Én most vagyok végzős grafikus és engem anno 64 ponttal és 4,3as átlaggal vettek fel. Szoval sok sikert. Ha van még kérdéses szívesen segítek.

2017. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!