Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy történelemb...

Miért van az, hogy történelemből a 20.századot és a 19.századot is tökéletesen megtudom tanulni, viszont az ókor vagy a 19.század előtti idők már nehezebben mennek?

Figyelt kérdés

Tehát ami a 19.századi történelem előtt van azt már nehéz megtanulnom, alig értem, nehezen fogja be az agyam, de a 19.század és 20.századot meg elég ha 1-szer elolvasom, és meg is marad bennem, meg értem is elsőre.

Mit tehetnék, hogy a régebbi dolgokat is megértsem, és gond nélkül menjenek azok is? És ez miért van így szerintetek?



2020. jún. 6. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem azért szokott ilyen lenni, mert van ami jobban érdekel (mint téged a 19-20. század gondolom) és van ami kevésbé. Ez ellen igazából annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz valami érdekeset keresni benne ami miatt megtetszik az adott korszak.
2020. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólónak igaza van.

Azt tudod megtanulni,ami érdekel.

Ha nem érdekel,hiába erőlteted,nem fog menni,csak minimálisan.

Keress olyat,ami felkelti a figyelmed,és kíváncsivá tesz.

Pl : van kapcsolat a Théra kitörése,és a mínoszi civilizáció eltűnése között?

Vajon miért építettek a kőkori vadászok hatalmas kőköröket törökországban 12000 évvel ezelőtt?

A lényeg,keresd azt,ami felvet benned egy kérdést,hogy miért?

Hidd el,ha megvan a hajtóerő,a kíváncsiság,menten könnyebb lesz tanulni. :)

2020. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én osztálytársaim is így voltak vele, ők azzal indokolták, hogy időbelileg közelebb áll hozzánk pl a szabadságharc, mint az athéni demokrácia. Így könnyebben eltudták képzelni magukat abban a korban. Emellett sok helyen látunk 19-20. századi történelmet feldolgozó filmeket, sorozatokat, így ez is hozzájárul ahhoz, hogy könnyebben megjegyezzük.


Én azt tanácsolom, mint az előttem lévő válaszolók mondják. Keress valami érdekeset minden korszakban, pl a háborúkat, ha az érdekel téged. Esetleg még az Érettségi nevezetű sorozatot tudom ajánlani( fent van a youtubeon az összes rész). Mi idén az érettségi előtt abból tanultunk, ismételtünk át dolgokat. Érthetően és érdekesen elmondja a férfi az összes fontos dolgot az adott korról, így talán megtudod jegyezni. Sok sikert :)

2020. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ilyenekre nálunk csak azt szokták mondani, hogy "Ha öreganyámnak pöcse lett volna, öregapám lett volna."

Ilyeneken felesleges agyalni, annyiféle lehetőség van mindenre, most már úgysem tudjuk meg.

Kocsmában a 8.sör után jó téma lehet, de ennél komolyabban nem lehet kezelni.

2020. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!