Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó ötlet tanári karra menni...

Jó ötlet tanári karra menni úgy ,hogy nem akarok tanár lenni?

Figyelt kérdés

Szüleimmel beszélgettem a továbbtanulásról (11-es leszek szeptemberben ) és arra jutottunk ,hogy angol-német tanári karra kellene mennem.viszont én nem szeretnék aként dolgozni(max magánórakat tartani) ,csupán a szakon szerzett nyelvtudással ,plusz diplomával akarok elhelyezkedni

Egy ismerősünknek is szintén tanári végzettsége van ,mégsem tanít hanem külföldi cégnél dolgozik ahol a nyelveket használja.

szerintetek jó ötlet ez? tényleg ennyire könnyű valami jó állást találni így, vagy ennél komplikáltabb a dolog?

ha valaki tud konkrét példát / ő van ilyen helyzetben légyszíves ne legyen rest mesélni:)



2020. jún. 6. 21:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Azt nem értem, a szüleidnek miért nem mondtad el ugyanezt beszélgetés közben? Egyértelműen nem jó ötlet ezek fényében. Menj olyan szakra, amit szeretsz, nyelvet meg mellette is tudsz tanulni, ha jól megy, akkor egyetemi évek alatt is tarthatsz magánórákat "mellékes" gyanánt.


"tényleg ennyire könnyű valami jó állást találni így"

Hát kizárólag angol nyelvtudással nem feltétlen, de te írod a németet is...

Nálunk egyetemen egy tucat gyakornoki munka volt cégeknél, akik angol, német nyelvtudású hallgatót kerestek. Ezek jó lehetőségek, érdemes lenne inkább ilyen irányban gondolkodnod.

2020. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

"Egy ismerősünknek is szintén tanári végzettsége van ,mégsem tanít hanem külföldi cégnél dolgozik ahol a nyelveket használja."


Ez meg én szerintem nem függ össze. Magasfokú nyelvvizsgád legyen az említett két nyelvből, az gyanítom, többet számít a cégeknél, mint a nyelvtanári diploma. Utóbbi, nem is tudom, számít-e bármit.

2020. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem jó ötlet nyelvtanárnak menni abban az esetben, ha ebből akarsz megélni. Ha nem ebből akarsz megélni, akkor mindenképpen tanulnod kell mellette valamit még. Egyik nyelvtanár kollégám profi piackutató nyelvtanár diplomával, de rátanult még (csinált egy MBA-t). Te is ezt célozd be, végezz el mellette legalább egy turizmus-vendéglátás szakot.
2020. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 a szüleimnek is mondtam és tudják ,hogy mit akarok.nem is különösebben a szakkal van gondom hanem a gyerekekkel , én nem olyan stílusú vagyok aki tudna fegyelmezni bárkit is.

Az a baj,hogy másban nem igazán vagyok jó. max töri és magyar de azokkal mire menjek(ügyvéd is kizárva) ?több szakot és megnéztünk de semmi.

te milyen szakon vagy egyetemen?

2020. jún. 6. 22:00
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell igazán jónak lenned, de ma egy gazdasági vagy mérnöki diplomát vár el a piac, ilyen időket élünk. Egy turizmus szakba még senki nem gebedt bele, max magántanárral mész át a baba statisztikán.
2020. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#2

tanár ismerősöm szerint a "mai világban" nem is igazán a papír hanem szóbeli elbeszélgetés fontos. tervezek emelt szintű angol és német érettségit tenni(igaz azok csak középfokú nyelvvizsgával egyenlőek)

2020. jún. 6. 22:04
 7/21 A kérdező kommentje:
#2 itt nem konkrétan csak a diplomára ,hanem a gyakorlati tudásra is gondoltam
2020. jún. 6. 22:06
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább anglisztikát/germanisztikát javasolnék,minornak másik nyelv. Ezekkel ugyanúgy fejleszted a nyelvtudásod, hamarabb végzel az egyetemmel és nem kell gyerekekkel foglalkoznod ha nem akarsz.

Utána elvégezhetsz egy olyan mestert amivel már könnyebb elhelyezkedni, vagy szerzel egyetem közben olyan munkatapasztalatot, ami elindíthat egy karrierpályán.

Ha közben mégis ki szeretnéd próbálni magad tanárként, simán adhatsz angol/német órákat. Nekem volt (nem anglisztikás csak jó angolos) ismerősöm aki középfokig készített fel embereket nyelvvizsgára egyetem alatt.

2020. jún. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8

Ez is nagyszerű ötlet, köszönöm :)

2020. jún. 7. 07:16
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Őszintén szólva az angol/német nyelvtudásod miatt nem hiszem, hogy annyira sok munkahelyet fogsz tudni találni, szerintem annak a tanár ismerősödnek is csak szerencséje/protekciója volt, max fordítónak tudsz elmenni nyelvszakkal. Ha pedig tanári képesítésed nincs, akkor még oktatni sem vesznek fel cégek (tesóm orvostechnikai cégnél dolgozik mérnökként, de heti 3 angolja/némete volt egy időben ott helyben, 1-1 nyelvtanár tartotta), mert a tanítás nem csak annyiból áll, hogy magas szinten beszéled a nyelvet.

Nem igazán látom, hogy Neked mivel lenne több tudásod az én felsőfokú angol és német nyelvtudásomnál, plusz én még mérnök is vagyok. Oké, lehet hogy profibban használod a nyelvtant és kicsit nagyobb a szókincsed (bár ez nem feltétlen igaz), de a való világban egy munkahelyen nem számít igazán, a lényeg hogy az adott területen megfelelően tudjon kommunikálni az ember az adott nyelven. Tehát értelemszerűen ha kettőn közül kéne választani, egy cég engem alkalmazna. Remélem érted, hogy mire akarok kilyukadni.

Ugyanez lesz akár egy gazdaságissal/stb-val szemben is. Ne alapozz csak a nyelvtudásra, hacsak nem ebből akarsz megélni tanítással/fordítással.

2020. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!