Milyen szakra menjek, ha magyarból és töriből szeretnék továbbtanulni, de nem akarok tanár lenni? Tanári szakra vagy "simán" magyar meg töri szakra?

Figyelt kérdés
És mindkét tantárgyat ugyanolyan "hangsúllyal" akarom tanulni, tehát nem úgy, hogy a másik csak egy mellékszak, hanem mindkettőbe belemélyedve.

2019. jan. 10. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Hűha, most akkor jöhet a tanár vagy nem?
2019. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Burger forgatási szakértőnek!


Viccet félre téve, ha kinéztél egy intézményt és még nem voltál a nyílt napjukon akkor ott akár biztosabb ismeretekre tehetsz szert. Vagy szintén valamelyik intézménynek a közösségi oldalán felteszed a kérdésedet. Szerintem jobb mint a gyakori ebben a kérdésben.

2019. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Attól, mert van tanári diplomád, nem kötelező tanárként dolgozni. Bár ezzel a két szakkal nem tudom, mit lehet még kezdeni tanításon kívül.

Szerintem mindenképpen a tanári lesz neked a megoldás. Igaz, hogy muszáj pedagógiai-pszichológiai tárgyakat is teljesítened, de így tudod egyszerre egyformán "elmélyülve" tanulni a két tárgyat szerintem.

2019. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felvehetsz két major szakot, csak egy év csúszással tudsz rájuk felvételizni.
2019. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet menni történelem alapszakra, vagy ehhez hasonlóra, de azok önmagukban nem erős diplomák. Ráadásul még nem is taníthatsz velük hivatalosan, sokan tanári mesterre mennek a hasonló szakok után. (biológia BA, földrajz BA, történelem BA) Jogra kötelező a töri emelt, és a magyar is jó. A töri érettségit fogadják el a legtöbb szakon, de nagyon kevésnél használják is. Tanításon kívül tényleg nincs sok variáció, nem bántani akarunk.
2019. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Jogra nem kötelező az emelt töri, és ne gyere erre ha a magyar is kell. Magyar töri nagyon kemény, meg az ókor, de magyart, mint nyelvet, semmi nincs vele kapcsolatban; vagyis megtanítanak a megfelelő szóhasználatra, de ennyi. Szóval ha tanulni szeretnéd, elmélyülve benne, akadémiai szinten, fejlődéstörténetet is tanulva, felejtsd el a jogot.


A tanárinál amúgy is két tárgyból kell már szakosodni, lehetne a magyar töri. De pont most van Educatio, ha pesti vagy menj el, aranyosak és tudnak segíteni. :) Meg a nyílt napok szintén nagyon hasznosak tudnak lenni, ahogy más is mondta már előttem :D

2019. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
BTK-n vannak minorok is. Én nyelvszakos vagyok, nekünk 2. félév után kellett választani egy minort, vagyis egy másik szakot és akkor párhuzamosan tanultuk a kettőt. Csomó minden volt, nyelvek, régészet, töri, néprajz, szociológia stb., stb. Nyilván nem ugyanolyan, mintha elvégeznéd mindkét szakot, mert a minor az alapszak főbb tárgyait szűri inkàbb ki és nem az összes alapszakos tárgy tartozik bele, de szerintem azért így is csomó mindent lehet tanulni (én is pl. megtanultam egy új nyelvet). Viszont nyilván a végzettségedet az alapszakod adja. Az is egy járható út, hogy mindkét szakot megcsinálod, de az szerintem picit sok lenne egyszerre, de ez az én véleményem. Mindenesetre, ha nem akarsz tanítani, akkor szerintem csak emiatt ne menj tanárira... Nekem is mondogatták, hogy menjek inkább nyelvtanárira és örülök, hogy nem mentem, mert szerintem elég gyorsan meghülyülem volna... Az egy dolog, hogy kevesebbet tanulnak az adott szakról, viszont vannak pedagógiai, pszichológiai ismereteik és gyakorlatuk is. Én sosem akartam tanítani, sosem érdekelt az ilyesmi és a gyerekeket sem bírom elviselni, szóval nekem pl. borzalmasan rossz választás lett volna.
2019. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A jog egyáltalán nem érdekel. Inkább a tanárira hajlok, mert az tényleg nyújt egy "normális" szakmát, meg később lehet, hogy mégis tanár akarnék lenni, az nem áll tőlem teljesen távol. Két egymástól független szak talán sok lenne egyszerre, egyidőben...Köszönöm a válaszokat! :)
2019. jan. 10. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!