Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Agrármérnökin miből áll a...

Agrármérnökin miből áll a matematika tárgy?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy a SZIE-n agrármérnökin milyen matek van. Régen matekoztam, aztán szívesen tanulnék a nyáron rá, hogy jó legyek belőle 🙄

2020. jún. 7. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Gazdmatek: Lineáris algebra, deriválás, integrálás köré szerveződik kb.

Matek 2: Középiskolai valószínűségszámításhoz hasonlítható, nyilván egyetemi szintű feladatokkal.

Gondold át amúgy az agrármérnöki képzést, én nem biztos hogy erőltetném.

2020. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy félévnyi matek lesz ahogy láttam, szóval nem gondolom hogy belekezdünk a deriválásba, integrálásba, de azért köszi a választ :)

Illetve köszönöm a megjegyzésed, ami azt illeti tartom magam annyira talpraesettnek és céltudatosnak hogy nem fogok éhenhalni egy agrármérnöki diplomával, főleg egy jó specializációval. Nem olyan jelentkező vagyok, aki azért megy egyetemre mert muszáj megszerezni egy valamilyen diplomát és éppen az agrármérnökire esett a választás. Nem 300 ponttal fogok éppen bekerülni, két természettudományos tárgyból emelten érettségiztem tudatosan készülök TDK-ra illetve arra, hogy az olyan negatív embereknek mint Te kedves válaszadó, bebizonyítsam, hogy van élet a sztereotípiákon túl is mindenféle előítéleteket hátrahagyva.

Várj!! Lerombolom a következő felmerülő gondolatot benned: nem, nem vagyok naív, csak tudom azt, hogy nincs elásva a jövőm amiért agrár területre megyek.

Tiszta szívemből remélem, hogy neked olyan szakot sikerült választanod amiben erőfeszítés nélkül garantált a siker!

2020. jún. 10. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:

(2 éve) Agrármérnökként diplomáztam, ötösre, 4,8+ tanulmányi átlaggal. Sokkal inkább a saját tapasztalataim alapján adtam tanácsot, minthogy azt kérdőjelezzem meg, hogy elég talpraesett vagy-e, vagy túlságosan naív-e.

Érdemes nézni a pályakövetési adatokat, jól kitűnik, hogy nagy a kontraszt (kereset, elhelyezkedési lehetőségek) a többi mérnöki szakkal egybevetve, és nem az agrárosok javára.

Az ÉM és minden műszaki mérnöki szak nagyságrendekkel előnyösebb és elvégezni egyáltalán nem lehetetlen őket. ( Jó, a villamos meg a vegyész brutál :D ) "Ár-érték" arányban sokkal érdemesebb mást végezni, az agármérnökökre kb. megszűnt a munkaerőpiaci kereslet, míg a többit viszik mint a cukrot. Ez nem azt jelenti, hogy biztos nem lesz munkád, vagy hogy nincs értelme a képzésnek, ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni akkor hajrá.

Pályakövetés: [link]

2020. jún. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!