Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell elvégeznem ahhoz,...

Mit kell elvégeznem ahhoz, hogy informatikát taníthassak középiskolában?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus alapdiplomám van, viszonylag alacsony órabérért is vállalnék 10-15 heti tanórát. Erre gondolom kereslet biztosan lenne, más kérdés, hogy milyen törvényi szabályozás vonatkozik az egészre. Van bármi realitása a dolognak, vagy csak és kizárólag pedagógusi diplomával lehet ilyen tevékenységet végezni?
2020. jún. 9. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak tanári diplomával, de mivel tanárhiány van, bármilyen szakirányú diplomát elfogadnak a legtöbb helyen. De ilyen igénnyel inkább egyetemre menj például gyakorlatot tartani. Sokkal többet fizet.
2020. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felnőttoktatásban, programozásoktatásban nem keresgélsz?
2020. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából versenyekre való felkészítést (nemzetközi diákolimpia, prog oktv, egyetemi ACM ICPC) és előkészülést szeretnék tartani egyetemi órákra tehetséges diákoknak. Mivel van teljes állásom így csak kiegészítés lenne, én örültem volna, ha nekem is van hasonló segítségem annak idején. Pl. fakultáció helyett szerintem érdemesebb lenne ilyesmit tartani, hiszen már az érettségi követelmények is teljesen mások egy első féléves programozós tárgyhoz képest.
2020. jún. 9. 17:00
 4/4 anonim ***** válasza:
OKJ-s képesítéssel is taníthatsz, hivatalosan akkor “óraadó” leszel, nálunk ilyen volt a cisco tanár, a testnevelés tanár is óra adó volt a shotokan danjával
2020. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!