Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programozó szeretnék menni...

Programozó szeretnék menni melyik gimnáziumba menjek?

Figyelt kérdés

megtanultam alapszinten a pythont, és nagyon tetszik ez a dolog ezért szeretnék programozó lenni.

én igazából még csak általánaos iskolába járok és nem tudom hogy melyik gimnáziumba menjek!

ja és plussz kérdés: a programtervező informatikusnak tényleg jobban kell tudnia matekozni mint egy sima programozónak, és miben más a munkakörük?



2020. márc. 9. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan középsuliba ahol van infó szak.


"a programtervező informatikusnak tényleg jobban kell tudnia matekozni mint egy sima programozónak"


A programtervező informatikus az diplomás sima "programozó" még lehetsz diploma nélkül.


Matek max azért kell, mert ha olyan reál beállítottságú vagy hogy jól megérted a matekot, akkor talán a programozásra is jobban rá áll az agyad.

2020. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig elő jön ez a kell-e matek vagy nem kell-e matek témakör. Ez attól függ mit programozol. Ha csak sima egyszerű programokat írsz, amik mondjuk adatbázisokkal dolgoznak akkor igaz, hogy nem kell matek.


Ha mondjuk már adatelemzés, intelligens rendszerek, képfeldolgozás, ipari környezet...stb akkor nagyon durván kell a matek.


Csak egy példa:


Bizonyos termékek mennek egy futószallagon és 3D-s kamerával rögzíted azt. Írj egy szoftvert amely a sarkakat detektálja.


Ilyen szoftverekbe gondolkodj, amikor azt mondod, hogy nem kell a matek.


Abban igazad van, hogy a középsulis érettségihez vagy az egyetemi beandandókhoz nem kell matek de az nem is arra van, hogy megtanulj profin programozni, hanem egy alapot ad.


A matek is amit az egyetemen tanulsz az is egy alapot ad.


És, ha visszatérünk a példához. Lehet életedben nem hallotál még ezekről a dolgokról, de mivel a matek alapod megvan hozzá, mert egyetemen tanultál.. és felhasználod a Harris sarokdetektáló módszerét és meglátod a képletet akkor éteni fogod, hogy miről van szó:


H(x,y) = detCstr - Alfa(traceCstr)^2


De, ha csak valami bootcampben tanultad akkor soha, de soha nem fogod tudni megírni.


Na kell a matek vagy nem? :)

2020. márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz! De mégis nincs valami ajánlatotok valami ilyesmi középiskolára?

plussz kérdés:

amikor megnyitottam az atomot (ugye a fejlesztői környezetet) nem tudtam használni egyes parancsokat. Miért lehet ez?

2020. márc. 10. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!