Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárképzésen a 3. év után...

Tanárképzésen a 3. év után választanom kell, hogy általános vagy középiskolai tanár szeretnék lenni. Ha középiskolaot választok egyáltalán nem taníthatok általános iskolában és fordítva?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolai tanár taníthat általános iskolában.

Általános iskolai tanár viszont nem taníthat középiskolában. (Gondolom elméletileg van olyan, amit az általános iskolain felül elsajátít a középiskolai tanárnak tanuló egyetemista.)


Megengedhetek egy kérdést? Ezek szerint csak harmadév végén kell választani? Valamiért azt hittem beiratkozáskor.

2020. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló helyesen írta, hogy általános iskolai tanári diplomával nem lehet középiskolai tanári állást betölteni, de fordítva nincs akadálya. Viszont ha általános iskolai tanár vagy, akkor szakonként 1-1 éves szintemelő mesterképzésen kaphatsz középiskolai tanári diplomát is. Más szóval tehát ez nem jelent végleges döntést, ha később meggondolod magad. Persze az is igaz, hogy munka mellett levelezőn nem könnyű a szintemelő mesterképzést megcsinálni.
2020. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha középiskolai tanár leszel, de 6 vagy 8 évfolyamos gimnáziumban, akkor akár 5.-től 12. osztályig mindenkit taníthatsz.
2020. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1#: én úgy tudom, hogy csak a harmadik év végén kell választani, még csak most felvételizem a szemptemberi képzésre, így most fogom kezdeni :)

2020. jún. 9. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!