Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyiket ajánljátok?...

Ti melyiket ajánljátok? Matek-fizika (középisk. ) tanári, vagy matek BSc+MSc?

Figyelt kérdés

Konkrét elhatározásom még nincsen, e kettőn gondolkodom.


-Melyiket nehezebb elvégezni, s miért?

-Ha tanárként végzem, elhelyezkedhetek máshol is, ha nem jönne be a tanári munka?

-Tanári végzettséggel is nyitva áll a kutatói terület?



2019. szept. 29. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Matek Bsc + msc inkább.


Ezt nehezebb elvégezni, mint a tanárit, ha alkalmazott vagy elméleti matematika szakirányon csinálod. Egyrészt ezeken a szakirányokon mások a ZH feladatok, nehezebbek és a házikra is ugyanez igaz. Az órák anyaga is bővebb lehet. Amíg egy tanár pedagógiát meg pszichót tanul, addig a sima matekosoknak +1-2-3 analizis, algebra, geometria, akármilyen szakmai órájuk van.


Tanári végzettséggel elsősorban tanárként tudsz elhelyezkedni, amúgy meg olyan egyéb munkakörökbe, ahova általában elvárás egy diploma, de mindegy hogy milyen. Tehát mondjuk valami adminisztratív irodai meló.


Tanáriról is lehet menni phd-zni, de nehezebb, mintha matek msc-ről mennél, mert ott eleve vannak tárgyak, amik a kutatásra készítenek fel. Elméleti matematikus szakirányon már a bsc képzésnek is része néhány félév önálló kutatási téma vagy tdk felkészítő, ekkor még csak választható tárgyként, de msc-n már kötelező is. Mondjuk ez nem minden egyetemre igaz, de eltén pl így volt, amikor a tantervet nézegettem.

2019. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Gazdasági és pénzügy-matematikai elemző osztatlan képzés: [link]


- Rengeteg matek

- Nagyon piacképes (már elsős korodban környékeznek a cégek)

- Nagyon színes, változatos, érdekes

- Többfele is szakosodhatsz innen, utána rengeteg mindennel tudsz foglalkozni


Matek BSc + utána kitalálod, például:


- Gazdaság-matematikai elemző mesterszak: [link]

- Biztosítási és pénzügy-matematikai elemző mesterszak: [link]

- Sima matek mesterszak

- Valami más okosság, például mesterséges intelligencia, machine learning stb. stb.

2019. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy a tanári matek se könnyű ugyanúgy van algebra, geometria, analízis, valszám, stbstb az hogy mennyire nehéz tanárfüggő (van aki csakazért is ugyanazt kéri amit a bsc-sektől és egyáltalán nem érdekli hogy neked jóval kevesebb időd lesz rá a többi tantárgyad mellett) viszont arra készülj, hogy én a tanárit azért mondanám nehezebbnek, mert matek bsc-n mindenki ugyanazt tanulja a tanárok tudják hogy mit ki hogyan tanul mindenkinek ugyanazok a tárgyak vannak (nem pedig pl Juli matek-töri, Peti matek-kémia stb ezerféle) addig a tanárin ha 2 nehéz szakod van nem érdekli a tanárokat, hogy aznap van 5 zh-d mert a másik tantárgyból is kettőt írsz, meg a pedagogiából is mondjuk. Emellett az óraütközések is nehézzé teszik, nekem nincs olyan csoporttársam, aki be tudna járni az összes órájára(ahogy én sem), és jobb esetbe nem nézi a tanár hogy ott vagy-e, és meg lehet vele beszélni, de az ELTE-n az egyetemi matektanárok elég szivatósak ilyen szempontból is, ha valami nem jó akkor a másik szak előbb enged. Na meg tényleg a 2 szak miatt összességében többet kell bent lenni az egyetemen mint aki nem tanárira jár, szóval ezt is kalkuláld bele, hogy lehet kevesebb a matek a tanárin de mellette lesz fizikádból mégegyszer annyi plusz pár pedagogia ami összesen több óra mint a bsc-seknek "csak" a plusz többi tantárgya.

Én azt mondom ha nagyon megy a matek és van tutira egy biztos elképzelésed, hogy milyen téren akarsz majd dolgozni akkor menj a bscre, a tanárság viszont egy biztos állás, ami hiányszakma és nagy szükség lesz rá a jövőben is. Viszont mind a kettőnek meg van a maga nehézsége.

2019. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Röviden:



[link]

2019. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!