Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek e ígyis a rendèszet...

Felvesznek e ígyis a rendèszetire? Miből áll egy eü.vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8.os vagyok felvettek a rendèszeti szakgimibe ès beíratkozás előtt van egy eü.vizsgálat erről szeretnèk kèrdezni. Kiskoromban asztmás voltam viszont már èvek óta tünet ès panaszmentes vagyok úgymond kinőttem. Ès az orvosom adott egy papírt amiben az áll hogy a választot szakmához ellenjavaslata nincsen.akkor ígyis felvesznek? Megnyugvás kèppen tettem fel a kèrdèst!

Illetve naggyából letudnátok írni miből áll ezaz eü.vizsgálat?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2020. jún. 10. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, a rendészeti iskolában is szükséges, hogy helyesen írj magyarul.

A nyáron pótold a hiányosságaidat, mert katasztrófa. Szakmai műveltségi tesztet is íratnak veletek.


Az általános vizsgálatok:

vérnyomás, reflexek, magasság, súly, látás, hallás, ápoltság, csontrendszer (van-e gerincferdülés, lúdtalp pl.), fizikum, állóképesség, erőnléti felmérés, kémiai vizsgálatok (vér, vizelet, széklet) stb.


Ezek általában olyanok, mint a munkaalkalmassági alapvizsgálatok.

Szakirányú pszichológiai tesztet is végeztetnek, hogy pszichésen alkalmas vagy-e. Gondolom, IQ-tesztet is kitöltetnek.


[link]

2020. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A katonaságnál pl. ezeket a vizsgálatokat végzik el:


Az alkalmassági vizsgálat 3 részből áll.


a.) Egészségügyi vizsgálat:

laborvizsgálatok (kiemelten a drogteszt, az HIV-vizsgálat és nőknél a terhességi teszt);

belgyógyászat;

sebészet;

szemészet;

ideggyógyászat;

fül-orr-gégészet;

fogászat.


b.) Pszichológiai vizsgálat:

teszt;

műszeres vizsgálat;

pszichológussal történő beszélgetés.


c.) Fizikai vizsgálat:

3200 m futás;

karhajlítás (fekvőtámasz) vagy húzódzkodás (2 perc alatt);

hanyatt fekvésből felülés hajlított térddel (2 perc alatt).

2020. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2020. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Én úgy tudom, a vizsgálatokat nem az orvos végzi, hanem neked kell a leleteket vinni. Az orvos csak súlyt mér, vérnyomást stb. Leletek amik kellenek: EKG,labor, szemészet,hallásvizsgálat, tüdőszűrés, fogászati lelet, nőgyógyászati/urológiai lelet.

Melyikbe jelentkeztél?

2020. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!