Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus mennyire elismert...

Corvinus mennyire elismert iskola itthon/világszinten, hova érdemes menni ha üzlet/pénzügy világ érdekel?

Figyelt kérdés
Eddig akárkit kérdeztem a Corvinust és az IBS-t ajánlotta.

2020. jún. 14. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus itthon a #1, világszinten a futottak még (1001+ helyezés): [link]


Jó egyetem, mehetsz oda bátran.


IBS egy magánsuli, színvonala tudományos értelemben értékelhetetlen, de üzletember képzőnek jó.

2020. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Én Corvinusra mentem volna, ha üzlet/pénzügyet szeretnék tanulni. Szerintem M.O.-n a legjobb és legismertebb ezen a területen. Ez az 1001 hely nem feltétlenül igaz, van egy rakat rangsorolás, sokszor egymásnak ellentmondó eredményeket hoznak ki, és olyan szempontokat vesznek figyelembe, amik szerintem sokszor irrelevánsak. Corvinust láttam már világ szinten első 500-ban is, itt 1000-800 között van: [link] .

De ami számít, hogy az egész világon elismert egyetemről van szó.


IBS-ről sokat nem hallottam.

2020. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs magyar egyetem top 500-ban, így kizárt hogy a Corvinus-t ott láttad hiteles listán, mivel közel sem a legjobb egyetem az országban, csak gazdasági vonalon, ami amúgyis elég szegényes nálunk.


Kutya sem ismeri és kutya sem hallott róla külföldön. Semennyire sem elismert, mert bárhova mész Európában dolgozni, az emberek 99%-a nem hallott a konkrét egyetemről, csak az aki valamilyen összeköttetésben állt vele.

Szóval "hírneve" nem igazán van. De igazából egyik magyar egyetemnek sincs.

Az egyetlen tényező ami oda kéztet sok magyar fiatalt, hogy Magyarországon a Corvinus a max amit kihozhatnak a dologból, márha rangsorokat nézünk.

Szóval mivel az országban ez az egyetem a legjobb gazdaságból, így nyugodtan mehetsz oda, hisz nincs nálunk tőle jobb. Külföldre meg az egyetem neve miatt felesleges kimenni.

Attól függetlenül egyébként mert nincs hírneve, nem jelenti azt hogy rossz egyetem.

2020. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Világszinten egyik magyar egyetem sincs túl előkelő helyen. Inkább mondjuk azt, hogy sehol sincsenek. Legalábbis tudományos szinten sehol nincsenek, mert leginkább azok alapján rangsorolnak. Ahol nincs pénz a felsőoktatásban, ott a helyezések sem lesznek magasak. Oktatás szempontjából nem rosszak az itthoni egyetemek, sőt. Nagyon-nagyon sokat lehet tanulni, remek szakemberek kerülnek ki, akik bárhol megállják a helyük.

Pusztán presztízst nézve sajnos ez a helyzet. Nyugodtan válaszd a Corvinust, hiszen itthon az a legjobb közgázos egyetem. De inkább arra fókuszálj, hogy a legtöbbet próbáld kihozni az egyetemi tanulmányaidból. Gyakornoki munka, kapcsolódj be öntevékeny hallgatói körökbe, ha módod adódik akkor kutatásokba, stb.

2020. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!