Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BCE(Corvinus) angol nyelvű...

A BCE(Corvinus) angol nyelvű gazdálkodási és menedzsment szakja,vagy inkább az ELTE GTI nemzetközi gazdálkodás szakja?

Figyelt kérdés
A Corvinuson, ami a számomra leginkább vonzó egyetem csak az említett szakra vennének fel talán, azonban alapveően úgy érzem, hogy a nemzetközi gazdálkodás szak jobban érdekel, amire az ELTÉN bekerülnék szerintem. (Az angollal nincsen probléma)

2020. jún. 1. 18:20
A kérdező szavazást indított:
Corvinus angol gazdmen
ELTE ng
22 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
(Azt is tudom, hogy a BCEn fizetni kell az angol nyelvű oktatásért)
2020. jún. 1. 18:24
 2/8 MLGuy ***** válasza:
87%
Mivel írod, hogy a Corvinus a számodra legszimpatikusabb egyetem, ezért oda menj szerintem. Ne utólag bánkódj, hogy "mi lett volna ha...". Az angol nyelvű képzés is hasznos. De egyébként teljesen jó az ELTE is.
2020. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Renbden köszönöm az eddigi szavazatokat, választ. A gazdmen szakkal szerintetek nincsen probléma? Hallottam, hogy egy tucat ember végez ott. Egyébként engem kifejettem vonz az a szak is.


+ az angol képzésről sem hallottam jókat egyébként (nem a pénz, hanem a minőség miatt)

2020. jún. 1. 18:54
 4/8 MLGuy ***** válasza:
85%

Nincs probléma a gazdmen szakkal. Ez a sztenderd menedzser szak, amiben többek között az is jó, hogy ez nyugaton is sztenderd ("business administration" illetve "Betriebswirtschaftslehre"), így ha később multinál akarsz dolgozni esetleg külföldön, akkor ez az egyik olyan szak, amelyet azonnal felismernek a munkaadók illetve mesterszaknál az egyetemek. A tananyag általános menedzsment tananyag, sokfelé szakosodhatsz vele, és később egy jó mesterszakkal specializálódhatsz is (például pénzügyre). De alapozásnak teljesen jó.


A Corvinus angol nyelvű szakja olyan, amilyen, nem rosszabb, mint a magyar nyelvű, viszont a kifejezéseket angolul tanulod meg, ez némi könnyebbséget jelent később, ha multihoz mész vagy külföldre.

2020. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Elte
2020. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusos NG-sként szerintem semmi gond nincs a gazdmennel sem, kb 75%ban ugyanazok az óráink voltak, ráadásul ami ott jó, hogy lehet szakosodni. A Gazdaságis angolosok nem szoktak annyit panaszkodni (legalábbis az én ismerőseim) az angol nyelvű oktatás minőségére (inkább T karosoktól hallok ilyet). Alapvetően szerintem mindegy hogy milyen gazdasági szakot csinálsz meg, vagy sok (Szakmai) gyakorlat kell (akár rendes fizetett munkával, akár diákszervezetben végzett munkával) vagy pedig erős mester utána, és akkor sínen leszel.


Azonban én nem mondanám nyugodt szívvel, hogy gyere a Corvinusra a jelenlegi átállási rendszerben, amikor még mindig egy rakat kérdőjel van a corvinus ösztöndíjjal, átsorolásokkal, tanmenettel, adminisztrációval kapcsolatban. Ugye most egyetlen évfolyam van aki már Corvinus ösztöndíjas, elvileg mint az állami-önköltséges átsorolás, itt is nyáron lesz az átsorolás, de szerencsétlenek még mindig csak találgatnak hogy pontosan mi fog beleszámítani az átsorolásba, mit milyen arányban néznek... Jelenleg totál szét van esve az egyetem és azon kívül, hogy a női mosdók fel lettek szépre újítva, nem igazán láttunk javulást ezzel a csudajó átalakulással.

2020. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hogy őszinte legyek, kissé bizonytalan vagyok...
2020. jún. 3. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:

"az ELTÉN"

Az ELTE-n. Ha már oda készülsz (félig-meddig). ;-)

2020. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!