Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1,92-re megbuktattak, lehet...

1,92-re megbuktattak, lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nincs ennek valami jogi útja? 1,92 fölfele lehet csak kerekíteni...


Mit tudok tenni, hogy ne kelljen pótvizsgáznom?



(A tanulni kellett volna kommentekre nem vagyok kíváncsi)



2020. jún. 16. 23:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Na megjött a sok ész... Zárójeles részt nehéz lett volna elolvasni.. 1 percet elvesztegettél az életedből.
2020. jún. 17. 00:08
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
#1 Azért azt nem tudod, hogy milyen tanára volt, hogyan osztályzott, mennyit követelt, adott-e lehetőséget javítani és valóban nem kell felfelé kerekíteni, de lehetséges. Nem a kerdezőt akarom védeni, de kívülről nem tudjuk megállapítani, hogy valóban ilyen fekete-fehér-e a történet.
2020. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Az év végi jegyeket látja az egész tanári kar. Ha úgy ítélik meg, felülbírálhatják a szaktanárt. Van ismerősöm akivel megtörtént, a szaktanár megbuktatta, a tanári kar pedig módosította és átengedte. Ha ez nem történt meg, akkor pótvizsgázni kell.
2020. jún. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag biztos, hogy nem, emberileg max.

De sztem nem kötelessége még jófejségből se ezt a 2est a tanárnak megadni, bár nyilván nem ismerem a körülményeket...

2020. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Hát, ha a házirend ellenére megteheti (talán benne van,hogy mennyitől jár -és kell megadni) Mert ez már szerintem nem is opció, hanem itt már kötelező lenne megadni (Én nem értekm hozzá); és még azt szeretném mondani, hogy valami korábbi kérdésnél valami ilyesminél (nem feltétlenül pont ugyanez volt a szitu,) de szóval írtak egy ilyet, hogy forduljon az Ombudsmanhoz, vagy ilyesmi. Hátha ott talán; de amúgy nem tudom én ezeket a dolgokat. De egyébként akkor úgy néz ki, hogy simán megbuktathat, mert a kollégiái nem tiltották be ezt neki. Meg pl egyébként szoktak osztályozó-értekezletet tartani. Egyébként olyat is hallottam egyszer, hogy valaki négyes fölötti átlagra hármast akart adni, és akkor az osztályfőnök szólt neki, hogy na-na! De akkor viszont szívás, ha ez az illető az osztályfőnököd. Szerintem ez már ilyen bürokrácia-dolog; meg ha az osztályfőnököd/vagy akár esetleg a házirend engedi; na akkor szóval az gyáva; tehát nem akar az osztályfőnököd szembeszállni ezzel a tanárral, és "megkérdőjelezni a döntését"; -pedig ilyen esetben nincs is döntési pozícióban a tanárod, mert 1.92 az elég egyértelmű -na, szóva, hogy nem meri megkérdőjeleznie a kollégája döntését az osztályfőnököd, mert azzal leminősítené a tanárodat; hogy megkérdőjelezné, hogy jó szakember-e, ha felülbírálná; és akkor ezért megromlana a kollegális viszonyuk; és akkor ő ezért nem meri megkockáztatni; mert veled még csak pár évet tölt együtt egy épületben, de a kolléganőjével még sokat várhatóan. És akkor ezért inkább a jó viszony miatt beáldoz téged; illetve hagyja, hogy kis túlzással élve "elvigyenek téged a vágóhídra", "megszorongassanak". Mert tudod, akkor simán jöhetne a másik tanár ilyen sértődötten, hogy "Mi alapon helyezed te fölém magad, és kérdőjelezed meg a döntésemet, és bírálsz engem, és oktatsz ki, hogy "innentől már jár a kettes'?" . Szóval ezt akarja ilyenkor gyáván elkerülni, ha meg sem próbálja, ha ki sem áll érted; mert ha már tényleg kötelező lenne megadni; akkor az ott kötelező és kész, pont. Amúgy szerintem próbálhatod, hogy írsz az iskola e-mailcímére (amúgy valszeg a titkár fog válaszolni, aki az igazgató aszisztense) ,és akkor úgy gondolom eljut az igazgatóhoz, igazgatóhelyetteshez. Aztán ha ők se tudnak tenni semmit, akkor ennyi. De hát, ha nem tudod megoldani, akkor tényleg készülj a javítóra; minden tételhez írj ki magadnak 6-7 sort röviden gondolatjellel, ami fontos; és el tudod mondani a feleléskor, hogy legalább a kettes meglegyen; ha mindenről tudsz 6-7 fontos gondolatot. Meg amúgy nem tudom,volt- e már osztályozó értekezlet; lesz-e most egyáltalán; vagy kellett volna-e már lennie; ha már megkaptátok a bizonyítványt, és 1-es szerepel, akkor szívás van; de egyébként be lehetne vonni a szülőket is; nem kell egyedül ennek a dolognak nekirohannod. Tehát hogy próbáld meg szerintem igazgatóhelyettesnél, igazgatónál is. Mert 1.92 az már egyértelműen kettes, tehát itt nem is lenne kérdés, hogy megadja-e, tehát ez itt már nem az ő ( a tanár) jogkörén múlik, hanem itt szerintem szigorúan kötelező lenne már megadni.
2020. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
1,92-vel akkor szoktak diákot megbuktatni, ha a tanári kar úgy látja, hogy nem érdemli meg a 2-est. Tehát a probléma a szorgalomban, hozzáállásban vagy személyi ellentétekben keresendő (akkor viszont nagyon magadra kellett haragítanod a tanári kar többségét).
2020. jún. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a megoldást leírtad: Elmész pótvizsgázni.
2020. jún. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Fiam iskolajaban 2.00tol van kettes, de ha a gyerek gyengen teljesit de latszik az akarat atengedik.

Nagyon magadra bosszanthattad a tanari kart

2020. jún. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ha nem éred el a 2.00-t, akkor buktatnak. Mindig megadják a lehetőséget azoknak, akik gyengén állnak, viszont mint mondtam, ha ennek ellenére sem érik el, akkor mennek a levesbe.
2020. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tapasztaltam, hogy a kettesnél szigorúbbak. Úgy értem, hogy 2-esnél ha nem éred el a 2-es átlagot akkor nem kerekítenek felfelé. Jobb érdemjegyeknél szoktak engedékenyebbek lenni a tanárok és hivatalosan nem köteles a tanár megadni a kettest 1,92-re. Az már persze más kérdés, hogy miért genyózik. Lehet, hogy oka volt rá.
2020. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!