Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti egy tanár, hogy úgy...

Megteheti egy tanár, hogy úgy osztályoz le egy témazárót, hogy rá se nézett, ezáltal nem is ellenőrizte le?

Figyelt kérdés

Ráadásul az év végi jegyem számít a továbbtanulásnál, kettesre zárt le.

Az előzmények, hogy a körülményeket ismerve tudjatok szavazni: a témazárót pár nappal a határidő után adtam, le, mert volt pár feladat amit nehezebben tudtam megcsinálni. Elküldtem a tanárnak. Pár héttel az után láttam, hogy 4 kettes van beírva a naplóba. Amikor egy másik házit leadtam, rákérdeztem, hogy az a tz-re van-e, és megírtam, hogy azt leadtam végül. (Megjegyzem, írta az osztálycsoportba, hogy nem baj, ha később adjuk le)

Erre azt válaszolta, hogy késve adtam le, és nem fogja megnézni, mert valószínűsíti, hogy a testvéremről másoltam.

Írtam neki, hogy ha másoltam volna, akkor leadtam volna időben, de nézze meg nyugodtan a dogát, nem lett ugyanolyan.

Erre azt válaszolta, hogy nem nézi ki belőlem, hogy el tudok érni kettesnel jobbat, de ha javítani akarok, akkor másnap reggel menjek be a suliba és a táblánál oldjak meg pár feladatot.

Én ezt az üzenetet csak másnap láttam, így fel sem tudtam volna készülni rá, meg óránk is volt délelőtt, ezért nem mentem el. Ha előbb szól, akkor valószínűleg éltem volna a lehetőséggel, de így... Úgy voltam vele, hogy ha látja, hogy nem megyek el, akkor talán ránéz a tz-mre, de nem így lett 😐

Tudom hogy ha jobban hajtok akkor nem kerültem volna ilyen helyzetbe, de ez most így jött össze.

Kicsit hosszú lett, elnézést, de csalódott vagyok emiatt



2020. jún. 17. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Megteheti
Nem teheti meg
28 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Megteheti, de igencsak nem fer tőle. De valszeg nem tudsz csinálni semmit. Sajnálom 🙁
2020. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Később küldted be, innentől fogva nem köteles neki megnéznie. Határidő az határidő, én most voltam végzős, de 30 percet kaptam egy témazáró. Ha valaki nem adta le időben annak járt az egyes. Max 1-2 perc kését engedélyeztek(azoknak akiknek rosszabb az internetjük), nem napokat. Nem érdekelte, hogy meddig jutottunk el, elvégre a suliban se írhatom több ideig.


A tanár meg mikor írta az üzenetet, esetleg este 6-7óra fele? Ha ekkor írta még reklamálni se tudsz, mert ez nem késői időpont. Reggel megnézted, láttad és te döntöttél úgy, hogy nem mész el. Esélyt adott nem éltél vele, függetlenül attól, hogy készültél-e vagy sem. Emiatt sem köteles megnézni a tzt.


Sajnálom, de van ilyen. Ahogy egyre közelebb kerülsz az iskola végéhez annál több ilyen tanár lesz. Ezeket el kell fogadni csöndben.

2020. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

"a témazárót pár nappal a határidő után adtam, le"

Végigolvastam, de igazából itt vége is a történetnek. Olyan, mintha le se adtad volna, mire fel vagy felháborodva? Legközelebb leadod időben, és nem lesz gondod. Még ha 2 órát késel, azt mondom, ok, megcsúsztál, de napokkal később....

2020. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 írta az osztálycsoportba, hogy nem baj ha késünk vele, de hétvégéig azért küldjük be (tehát megadott egy új határidőt)

Az üzenetet este 10 vagy 11 körül írta, és én miután válaszoltam neki aludni mentem, másnap délelőtt meg óráim voltak

Éltem volna a lehetőséggel, ha este 6-7 körül írja meg, vagy ha azt mondja, hogy a héten valamikor menjek be

#3 lejjebb leírtam, hogy elnézi a késést

Nem vagyok felháborodva, inkább csak rosszul esett tőle, hogy leosztályozott az alapján, hogy ő milyennek gondolja a tudásomat, pedig közel sem biztos, hogy neki van igaza

A másik meg hogy mire föl ad jegyet olyan dologra, amit meg sem nézett? Akkor inkább adott volna külön feladatot nekem, de ez így nem fair, hogy javítási lehetőséget sem adott a táblánál felelésen kívül. Ez volt az utolsó házink, szóval az sem játszott, hogy a következőt időben leadom

2020. jún. 17. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Hiába írja, hogy elfogadja, ha később külditek be.

1. Feltételezem, hogy 11.es vagy, így azért meg kellene tanulni mi az a határidő, sőt emellett betartani. Ha jelentkezel egyetemre akkor sem adhatod be napokkal később.

2. A később általában pár órára értik nem napokra. Így nem csoda,hogy 2-3 nappal később majd csak a te dolgozatodat nem akarja kijavítani, mikor már a többiek dolgozatával végzett.


Az, hogy szólt ilyen időben, hogy legyen javítási lehetőséged az egy kedves gesztus volt tőle. Én nekem hajnali egy órakor írtak, hogy reggel nyolcra mehetünk be az iskolában. Amikor reggel 7 órakor felkeltem,megnéztem az üzenetet és elmentem az iskolába. Függetlenül, hogy mennyire voltam felkészülve és,hogy milyen óram lesz még az nap reggel. Vannak olyan dolgok amelyek elsőbbséget élveznek, ilyenkor lehet beszélni a másik tanárral, hogy elnézést, de most be kell mennem az iskolába.

Egy jó esélyt szúrtál el, mert ott a suliban tudott volna segíteni is,ha megakadsz. Így nem kellett volna 110%-osan felkészülve menned. Más ilyen esélyt se kapott.


Idővel megtanulod majd, hogy az élet nem lesz ennyire kegyes veled, mint most. Eldobtál egy lehetőséget,élj együtt vele. Így én azt sajnálom, hogy magaddal szúrtal ki nem azt, hogy nem javította ki a tzt.


#2

2020. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, megértem amiről írtál, tudom mi a határidő, de az vesse rám az első követ akinek még nem jöttek össze úgy a dolgok, hogy késett a beadással

Május 11 volt az eredeti határidő, később meg írta, hogy aki nem adta le (rajtam kívül kb az osztály harmada), az vasárnapig (17) küldje be, és én beküldtem 15-én, szóval ha úgy vesszük még időben voltam

Így utólag amúgy tényleg lehet jobb ötlet lett volna bemenni, csak az a baj, hogy nem vagyok olyan jó belőle, és lehet hogy 1-2 óra után azt mondja, hogy nem adja meg a jobb jegyet, és akkor még a többi óráról is lemaradtam volna a semmiért

2020. jún. 17. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem jófejségről meg emberségességröl van szó. Késtél a határidővel (nem keveset) így örülhetsz, hogy nem egyest írt be. Én tanárként egyest adtam a késedelemesen leadott dolgozatokra/beadandókra. Nem azért mert ez engem boldogít, hanem pedagógia célzattal.

A határidő be nem tartása jogvesztő. A felvételin ha csak egy percet is késel akkor buktad. Ugyanez lesz majd a felsőoktatásban.

2020. jún. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból mondom, de gondolom téged sem érdekel a tanár személyes problémája, meg egyébként is mindenkinek vannak. Erre nem hivatkoznék. Lekésted, kész. Elszúrtad. Máskor nem lesz ilyen.


Egyetemen pedig ez így megy, késel egy percet is, már nem fogadják el sok helyen.

Sajnálom, ami történt, de így tanárszakos hallgatóként, jövőbeli tanárként, szerintem jól tette.

2020. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szoktál a testvéredről másolni?
2020. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!