Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok mennyire engedékenye...

A tanárok mennyire engedékenyek most ? (Évvégi osztályozás)

Figyelt kérdés

Az online oktatás miatt, szerintetek engedékenyebben, vagy pont hogy szigorúan fognak osztályozni?

Én a lényeges tantárgyakból pont a határon vagyok :/ (Nálunk 75-től kerekítenek)



2020. jún. 16. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

mindegyik mas

mint maskor is

2020. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Abszolút iskolafüggő.

Én most érettségiztem, így "csak" 6 hetet tanultam otthon. Azt vettem észre, hogy a tanárok 1.4-1.5-es átlagra simán megadták a kettes a volt osztálytársaimnak. Arra hivatkoztak, hogy otthon kellett tanulni,de nem vették figyelembe, hogy nem csináltak semmit az előtte lévő iskolai órákon(aludtak, hisztiztek,mert csöndbe kellett volna lenniük). + azt se, hogy sokan nem küldték vissza a feladatok megoldását.

2020. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Idén szerintem nem buktatnak (csak akkor ha egész évben be sem járt a gyerek, vagy csak egyese volt addig is, meg online is)..


A pontvivő tárgyakból pontvivő években (pl. ált isk. 7-8) szerintem hajlanak majd a jobb jegy felé.

2020. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Abszolút iskolafüggő."

Csak annyiban, hogy vannak iskolák, ahol azt mondta az igazgató, hogy márpedig nem bukhat meg senki.

Minden más az egyes tanárokon múlik. Nem is lehetne iskolaszinten koordinálni, hogy márpedig mindenki engedékeny legyen, vagy hogy mindenki szigorú, és hogy mennyire.

2020. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk minden évben így volt, végzős osztályba soha nem buktatnak. Olyanok jutnak el érettségire akik nem tudnak 25%-ot írni töriből, magyarból vagy bármi más tantárgyból. 9-11. osztály között az évvégi bukások számát is csökkentik és jó párszor megadják a pótvizsgán pontosan mit fognak kérdezni szóbelin az adott diáktól .


Így emiatt "abszolút iskolafüggő", akárki akármit mond. Nálunk ez van, másik iskolában másképpen csinálják és a harmadik iskolában szintúgy egy harmadikféleképpen oldják meg ezeket a dolgokat. Nem hiszem, hogy ezt az útat követik jó pár iskolában még. Ez volt a vírus előtt is és ez lesz a vírus után is.


#2

2020. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk ... végzős osztályba soha nem buktatnak. ... Így emiatt "abszolút iskolafüggő", akárki akármit mond."

De még mindig csak a buktatásokhoz való hozzáállásról beszélsz. Az igen, az az iskolától függ: amennyiben az igazgató azt mondja, hogy márpedig ne legyen buktatás, akkor az adott iskolában nincs buktatás.

De ha nem mond ilyet az igazgató, akkor minden tanár úgy csinálja, ahogy akarja, nincs egységesítés iskolaszinten: vannak tanárok, akik elvből nem buktatnak, meg vannak olyanok is, akik simán. Főleg akkor nincs iskolaszintű egységes hozzáállás, ha nincs meghatározva házirendben van másban se, hogy hány egész hány tizedtől kap egy diák jobb jegyet év végén.

És a nem bukásra álló diákokkal kapcsolatban még nálatok sincs egységesített hozzáállás, gondolom, különben arról is írtál volna, tehát az is tanárfüggő, nem pedig iskolafüggő.

2020. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor remélem megkapom a jobb jegyet , mert "pontvívő" osztályba járok :D de majd megírom hogy mi lett, hátha másnak segítség vagy nem tudom xd
2020. jún. 16. 21:08
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon engedekenyek voltak a tanárok 3.50re megkaptam a 4est, nem gondoltam volna :D de közrejátszott hogy online suli alatt rendesen csináltam az anyagot
2020. jún. 19. 15:27
 9/12 anonim ***** válasza:

:)

Miért gondoltad, hogy csak 75-től kerekítenek? Csak mert békeidőben így szokták csinálni, vagy benne van a házirendben is?

2020. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Félévkor az igazgató megmondta a tanároknak, hogy 75től adhatnak jobb jegyet, de arról nem volt semmi hír hogy most a vírus miatt hogy lesz :D
2020. jún. 19. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!