Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van időtök egyetem mellett...

Van időtök egyetem mellett sportolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék tornázni és úszni, de tartok attól, hogy az egyetem miatt ezekre nem lesz időm.

(Mérnöki szak)


2020. jún. 18. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ hogyan osztod be az időd.

Simán lehet napi 1-1,5 órát sportolni ha okosan beosztod az idődet.

2020. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Úgy vélem, sportra mindenképp talál az ember időt, ha akar. Nekem úgy is jutott rá, hogy bejárós voltam, azaz napi több mint 2 órám csak az utazásra elmenet.

Vannak húzósabb időszakok, amikor kevés időd van az egyetemen, de a sport pont, hogy jót tesz olyankor. Legalábbis nekem többnyire jól esett, hogy fizikálisan is lefárasztottam magam egy kicsit.

2020. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy az adott sporthoz kell-e utazni külön vagy sem. Ha utazni is kell hozzá, pl Pesten 20 perc alatt BKV-zni valahova nem tűnik elsőre soknak, de elkészülsz, elmész, 1 órát edzel, összeszeded magad utána, letusolsz, órára mész/haza, rögtön elment 2-3 órád. És ezt tapasztaltam a csoporttársaimon is: aki nem otthon tornázik, annak simán elment 2-3 óra/edzés, így ők mindig mindenhez az utolsó pillanatban fogtak hozzá. Sokan pedig pont ezért csak nagyon rendszertelenül, kb heti 1x edzettek valamit, mert többre nem volt idejük.

Én otthon edzek, saját testsúlyos gyakorlatokkal és súlyzókkal, így nekem belefért nagyjából a heti 3-4 edzés, DE nem a szorgalmi időszak végén. A szorgalmi időszak utolsó 3-4 hetében általában talán heti 1x volt időm tornázni, annyi zh és beadandó határidő volt.


Szóval én azt láttam az évfolyamomon, hogy kevés ideje van mindenkinek és inkább tanul, így ritkán edz, az edzett kicsit jobban, aki 1-2 félévet csúszott ezért kevesebb tárgya volt ergo több ideje.

2020. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Kötelező a testnevelés egyetemen szóval ajánlott időt szentelni rá még ha nincs is.
2020. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem vizsgaidőszakban :D De egyébként szinte mindig meg tudtam oldani.
2020. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 21. 18:00
 7/8 anonim válasza:
Attól függ becsületesen bejársz-e órákra, és milyen órarendet sorsol neked a neptun. Én már lassan egyetemen szoktam élni, mégis alig csinálok bármi hasznosat. Gyakran úgy kell 7 másodperc alatt összeválogatni az órarendet, hogy még az időpontok sincsenek beírva. Ennyit a "hogyan osztod be az idődet"-ről.
2020. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szivesen
2020. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!