Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Latin tanulás van egyetemen?

Latin tanulás van egyetemen?

Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 06:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Latin tanulás van egyetemen.
2020. jún. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogon például igen.
2020. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin, gyógyszerészetin és szerintem az összes többi egészségügyi karon van orvosi latin. Jogon is gondolom, szaknyelvi latint tanítanak.
2020. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kar=*szak :)
2020. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jogon nekem is volt szaknyelvi latin, de elég alap volt.
2020. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták, jogon, pár egészségügyi szakon, orvosin és töri szakon van 1 vagy 2 félévig alap latinóra.

Persze van külön klasszika-filológia szak, csak ami latin és ógörög nyelvi képzés.

2020. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Orvosi latinon nagyon szaknyelv van. A szavakat tanuljuk, meg a deklinációkat. A mi tanárunk sokszor próbált más, hétköznapibb kifejezést is a fejünkbe verni, de ezek nem voltak kötelezők, csak színesítették az órát. Ugyanakkor hasznos volt megismerni pl. az angolban gyakran használt rövidítések valódi eredetét.

Klasszikus latin nyelvoktatás (olyan értelemben mint pl. angol vagy német) szerintem nincs, mert nem élő nyelv, így szerintem latin szakon is csak az irodalmi latint tanítják.

2020. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!