Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes párhuzamosan két...

Érdemes párhuzamosan két szakon tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, beadtam a jelentkezésemet ELTE-re, informatikusnak tanulnék tovább. Amikor beadtam nagyon gondolkoztam a matematikusi pályán is. Tudom, hogy informatikával jobban meg lehet élni, több lehetőség van benne, de egyre jobban vonz a matek, amiből szívesen csinálnék phd-t is. Jól tanulok, 90-95 fölé szeretném írni a matek emeltet. Lehetséges szerintetek, hogy akár párhuzamosan megcsináljam a kettőt csúsztatással? (Mondjuk infó bsc, msc, matek meg egészen phd-ig)

2020. márc. 26. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírni fogod, persze.
2020. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
92%
Menj programtervező informatikusnak és tanulhatsz elég matekot is :)
2020. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerintem először próbáld ki az egyiket és utána gondolkodj ilyeneken :D Most nem azért mondom, de szerintem két szakot (legyen szó bármilyen szakról) párhuzamosan vinni nagyon nehéz, sőt sokszor lehetetlen (még levelezőn sem feltétlenül összeegyeztethető). Egyrészt az órák, vizsgák, feladatok miatt, mert fizikailag lehetetlen egyszerre két helyen lenni és ilyenfajta ütközések még egy szakon belül is előfordulhatnak nemhogy két szak esetében. Plusz, arról sem szabad megfeledkezni, hogy tanulni kell, gyakorolni stb., ami megint nagyon nem egyszerű, rengeteg idő és energia. Én nem azt mondom, hogy kivitelezhetetlen, de szerintem ezen nem gimisként kell gondolkozni amikor az embernek még fogalma sincsen az egyetemről, hanem később, amikor már nagyjából látod, hogy mire marad kapacitásod és milyen lehetőségeid vannak. Ugyanezt tudom mondani arra is, hogy mester és phd, előbb el kell kezdeni.

Ezzel nem akarom elvenni a kedved, csak gondoltam ezt érdemes picit átgondolni. Értelme nyilván mindig lehet, ha két szak érdekel valakit (ha mondjuk karrier, munka, anyagi szempontból nem is feltétlenül fontos), de át kell gondolni pl. nem tudsz-e plusz órákat felvenni, mit ad az egyik szak, amit a másik nem és így tovább.

2020. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is két szakos vagyok, de elismerem, hogy egy versenyképes, komolyabb szak harmadik évében elkeztem mellé egy ha nem is büfé, de közepes, átlagos presztízsű szakot. Ugyanaz a suli, ugyanaz az épületrendszer, ütközések minimalizálva.

Te viszont két olyan szakon gondolkodsz, amelyek külön-külön is egész embert igényelnek. Valószínűsítem, hogy egy másodéves proginf mellett egy matek szétszedne téged. Ez túl erős kombó, és tedd hozzá a folyamatos, naponta többszöri ingázást, pl. DE vagy ELTE.

Köztes megoldás lehet egy matek Bsc Alkmatek Msc-vel a megfelelő specializáción. Mellette lehetne tanfolyamokon programozást is csinálni. Hogy akarsz-e majd PhD-t 3-4-5 év múlva is, majd eldől.

2020. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon-nagyon erős. Nagyon kivételes zseninek kell lenni hozzá.
2020. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hello, én pillanatnyilag ugyaneközött a két szak között vergődöm XD

Te végül mire jutottál?

2020. nov. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!