Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz évvégi bizonyítvány,...

Rossz évvégi bizonyítvány, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Tehát

Első félév számomra borzalmasan indult az iskolában is és az életem se volt teljesen okés

Nagyon rossz jegyeket kaptam

Második félévben belehúztam,elvállaltam minden plusz munkát

Ám sokan nem vették figyelembe ezért

Kémia,matek,töri: 3 (a matekról tudnak)

Biosz,Angol:5

többi négyes

hiába igyekeztem és csak 5ösöm volt második félévben mindenből (max 1-2 négyes)kivéve matek és kémia

A félévim nem látták mivel éppen akkor utaztunk el, teljesen elfelejtődött

Már kérik a bizimet és kérdezték is hogy biztos olyan jó lett e amilyennek mondtam

De félek elmondani hogy nem

Nagyon szigorúak és nem nagyon beszélek meg velük dolgokat mert nem értik meg

Ha ezt elmondom nekik egész nyáron nem mehetek sehova és az egész családnak elmondják, és ezt hallgathatom majd végig hogy milyen hálátlan és buta vagyok

Mit kéne tennem?



2020. jún. 21. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Vállalnod kell az osztályzataidat.

Nincs olyan csiribi-csiribá, ami elvarázsolná a szüleid agyát, amíg megmutatod a bizidet.

2020. jún. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez azért nem annyira borzalmas bizonyítvány... Az meg, hogy egész évben egy jegyedről sem tudtak, a szüleidet minősíti... Ha normálisak lennének a szüleid, azt mondanám, simán állj eléjük, és mondd el így, ahogy leírtad, de mivel nem azok, hát, drukkolok, hogy hamar abbahagyják az ordítást... -_-
2020. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Pl, ha kilencedikes vagy akkor nincs nagytétje a dolognak és ez egy jó bizonyítvány már.


Én szimplán leülnék velük szembe felvezetném a dolgokat(az ő általuk ismert szinten) és oda adnám utána a bizonyítványt. Szerintem az őszinteség a legjobb megoldás. Inkább most tudja meg, minthogy kb 2-3 hónap múlva. Akkor már el is hiszem, hogy nagyon szigorú lesz és jó nagy büntetést kapsz.


Vannak ilyen szülők akik "kicsit" másképpen értik meg a dolgokat/viselkednek, emiatt nem kell félned. Azhogy elmondja az egész családnak az szinte mindenhol így van ahol a tartják a kapcsolatot a rokonsággal.


Annyi jutott eszembe, hogy ne kapj nagy büntetést, mutass megbánást. Talán akkor csökkentenek a büntetés idejét. \o/


Sok sikert(?), ha elmondod nekik

2020. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az összes jegyemről tudtak a második félévben!

És igen kilencedikes vagyok

Számomra ez igazából teljesen jó mivel rengeteget küzdöttem érte, amit ők is tudnak de ez most nem segít

2020. jún. 21. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Atyaisten, terrorizált gyerek vagy! Ez abszolút nem normális! Ez a bizonyítvány jó! Hogy a szüleidtől rettegsz, az tragédia! De azért benne van a pakliban, hogy ők nem is mondanának rá semmit, csak te félsz látatlanban. Szeptemberben irány az iskolapszichológus!
2020. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem drámai, nem terrorizálnak

Csak a tanulással kapcsolatban ilyenek elsős korom óta

Mindig is rettegtem még amikor egy négyesem is volt

Erre most...

2020. jún. 21. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De gyerek, terrorizálnak! Az, hogy egy négyes bizonyítvány miatt nem mersz a szüleid elé kerülni, rettegsz, az rohadtul nem normális! Ne védd őket! A te tanulásoddal semmi baj! Velük annál inkább!
2020. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!