Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy hármas leszek töriből? :' (

Figyelt kérdés

Csak azért félek, mert apám töritanár, és hiába ajánlotta fel mindig, hogy segít törit tanulni, mindig mondtam neki, hogy nem kell, megcsinálom egyedül. És mu a következménye? Év végi hármas. Mert félévkor négyes voltam, és mondta, hogy ezt megtarthatom, de jobban örülne, ha ötös lennék. És az is gáz, hogy ötödikes vagyok, és a nyagytesóim ennyi idősen színötösek voltak töriből. Nekem meg június huszonyegyedikén ott fog virítani a bizimben egy kerek hármas, ráadásul lefelé álló hármas... Pénteken jön haza apukám, de anyámnak már ma szeretném elmondani (nyilván továbbadja apának), azért, mert holnap osztályzó értekezlet, és akkor tuti kiderül, de szeretném én magam elmondani nekik, mert azt értékelni fogják. De sajnálom, az év végi projektem ötös lett bár, de a dolgozatom kettes, és eldőlt, hpgy hármas leszek. És hiába mondanám nekik, hogy nyelvtanból és irodalomból dicséretem lesz, ahhoz már hozzászoktak, hisz első óta kitűnő vagyok ezekből. De mit tegyek? Ez az ötödik év végi hármasom!!! Most megyek haza egy óra múlva, és úgy félek? Mit csináljak? Hogyan mondjam el nekik a töri hármast? Már bánom, hogy nem kértem apámtól soha segítséget, de késő bánat...

12/L



2015. jún. 3. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen úgy mondd el nekik, hogy abból érezzék, hogy te sem vagy erre büszke, és kifejezetten szégyelled és bánod. Nem ciki bocsánatot kérni apukádtól sem! Mondd el neki, hogy már bánod, hogy nem kértél a segítségéből, és hogy ebből most tanultál, és ezentúl inkább hozzá fordulsz majd, és mindent megteszel, hogy a jövő évi eredményeiden ez a hármas ne látszódjon :)
2015. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Felnőttként a munkahelyeden nem azt fogják kérdezni, hogy mikor halt meg xy.


Ez így sikerült, mondd azt, hogy jövőre jobban fogsz teljesíteni év végére.

2015. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Melyik iskolában lesz holnap osztályozó értekezlet? A tanév 15-ig tart.
2015. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hát ja...

De tényleg nem vagyok erre büszke. Ötödikben öt hármas? Hajajj. És nekem a legrosszabb az átlagom, mindössze három ötösöm lesz. Mert igen, elég okos az osztályom. Na mindegy. Ráadásul tegnapelőtt kaptam egy napszemcsit, tegnap meg egy új szoknyát...

Lelkiismeret furdalás 100%-ban. Hajaj :-(

2015. jún. 3. 15:05
 5/22 A kérdező kommentje:

Ja bocs ez az elSő kettőnek ment.

Amúgy igen, holnap osztályzó. Jövő héten már csak osztályéneklés, kirándulás, stb...

2015. jún. 3. 15:07
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg a tanárodat, hogy esetleg adna-e egy esélyt arra, hogy gyorsan javíts... Egy gyors felelés, vagy rövid dolgozat, bármi. Akár a 10 vagy 15 perces szünetben, akár suli után. Ha nincs, akkor hát... nem tudom, milyen szigorúak a szüleid, nem fognak örülni, de nem hiszem, hoyg előveszik a vesszőt. Mondd el nekik, mondd meg apádnak, hogy sajnálod, nem vetted igénybe a segítségét, úgy gondoltad, egyedül is képes vagy rá, és szeretnél tanulni vele jövőre, meg azután, stb
2015. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Így, ahogy ide leírtad. Nekünk hősiesen beismerted, hogy segítséget kellett volna kérned, ismerd be Apukádnak is! A helyében biztosan nem elfogadnám a dolgot! Amúgy is, még csak 5. osztály, nem véresen komoly továbbtanulás szempontjából. Ennyi erővel még lehetsz történész is...! :)
2015. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Ráadásul tegnapelőtt kaptam egy napszemcsit, tegnap meg egy új szoknyát... "


Vérnyomásod nem ugrott meg? :) :)

2015. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mondd el, hogy Téged is nagyon bánt.. és hogy jövőre jobban fogsz igyekezni, és fogsz segítséget is kérni!
2015. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Neem, nem verekedősek a szüleim, mindig a lelkiismeretre bízzák a dolgokat. Amúgy meg, a javítási lehetőséget szúrtam el. A dolim kettes lett, viszont ha a projektem nem lett volna ötös, kettes lennék.
2015. jún. 3. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!