Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tapasztalatotok,...

Milyen tapasztalatotok, véleményetek van a Semmelweis Egyetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ősszel kezdeném az egyetemet ETK mentőtisztin, de mostanában eléggé elbizonytalanodtam a döntésemben.


A héten olvastam egy volt SOTE-s, mentőtisztnek tanult lány blogját, amelyben leírja véleményét és tapasztalatait az egyetemről és a szakról nem túl pozitív élményként. Egy ismerősöm szintén sok panasszal számolt be az egyetemről, unokanővérem, aki ETK-s volt ugyanúgy rossz élményekkel gazdagodott az ottani tanulmányai során.

Bunkó, 0 empátiával rendelkező tanárok, életszerűtlen szituációk, lenéző bánásmód, sikertelen vizsgák, stb. Minden egyetemen jelen vannak ezek a problémák, legalábbis sokan ezt mondják. Ugyanakkor a SOTE-ról jókat nem hallottam/olvastam még, max. annyit, hogy Mo. elsőszámú egyeteme (én egy másik egyetemről ugyanezt olvastam).


Önmagában a mentőtiszti említésével sok embert megdöbbentettem, nagyon kevés pozitív visszajelzést kaptam ezzel kapcsolatban. Eddig mindenki csak lebeszélni próbált vagy a saját élményeit használva, vagy pedig elővéve a fizetéssel, a súlyos esetekkel, a nők megbecsülésével a szakmán belül hallott általános dolgokat.

Tisztában vagyok azzal, hogy ez egy olyan hivatás, amelyhez bőven kell a talpraesettség, a kitartás és még sorolhatnám, de az emberek többsége akiknek beszéltem a terveimről olyan képet festettek nekem erről a hivatásról, hogy néha már csak az jut eszembe hogy mit is gondoltam mikor jelentkeztem.

Félek, hogy a fizikai állapotom miatt előbb-utóbb abba kéne hagynom majd a tanulmányaimat, ugyanis sajnos nem vagyok túlsúly hiányában...


Talán már késő döntenem a felvételi sorrendről, lehet inkább csak jobban kéne bíznom magamban, de ha összegzem magamban a fentebb leírtakat... nem valami bíztató.


Leginkább a most ide jelentkezők, a jelenleg is egyetemisták, illetve volt egyetemistákhoz szól ez a kérdés.

Miket hallottatok eddig jelentkezőtársaim? Felvettek, ti mit tudnátok mondani?

Szívesen hallgatok hideget és meleget is.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! 18L



2020. jún. 21. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egyetemista, de ha te ezt szeretnéd csinálni, ha ez az álmod akkor ne hagyd egy csapatnyi "rossz" tanár az utadba álljon.

Más egyetemek is vannak, szerintem máshol is megtudod tanulni azt amit a sote-n.

2020. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Oda járok, tényleg ilyen. :D De ha rendesen tanulsz, nem halogatod a tanulnivalot, ertsd: nem 3 napot szánsz az anat 1-re, időben elkezded a gyogyszertablat reanimbol, gyakorlatokon nem csak a segged mereszted (bocsi), nem szolsz be a tanarnak, akkor menni fog. Igy is sokat lehet szivni, de ha TENYLEG odarakod magad, akkor meg lehet csinálni.
2020. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem meg kuka... Ne szokj hozza ahhoz, ha egyszer veletlen idoben kapsz ösztöndíjat, vagy esetleg a 4 ev alatt 1x kiderul idoben, hogy felvettek a koliba, illetve az ETK-n nincsenek jo dolgok (pl a tobbi karon nem kell bemenni eloadasra, nekunk muszaj, cserebe nincs zh), a tankönyveket meg kell venni, de nem fogod használni, és van egy csomó tanár, akiben teljesen hianyzik a következetesseg, pl a veszelyhezet alatr volt, akirol 1 szot nem hallottunk. Amugy minden király xD
2020. jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán oktatják őket tanárok. Javarészt szakorvosok, képzett vezető mentőtisztek adják le az anyagot csak tanársegéd pozícióban. Ezáltal picit talán karcosabbnak tűnhetnek, mint egy tényleges tanár. Közben olvastam a blogot, az a lány sajnos feladta! Pontosan ezt az egyet nem szabad! Valamint mások véleménye alapján megítélni magad, főleg akkor, ha te magadban megkérdőjelezhetetlenül tudod, hogy képes lehetsz rá! Ha ezt rendbe teszed magadban, készülsz, gyakorolsz, tanulsz akkor az nem létezik hogy ne legyen meg. A legtöbben szerintem azzal rontják el, hogy éri őket egy kisebb kudarc és máris megkérdőjelezik önmagukat. Persze van az a véglet, amikor ténylegesen nem fekszik valakinek, ezt bölcsebb dolog beismerni, de nekem az a gyanúm hogy sokszor jó képességű hallgatók is otthagyják pontosan ezért, mert fejben, lélekben nincsenek rendben és hagyják magukat befolyásolni.
2020. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem, hogy a lány esetében szegény feladta. Abszolvált státusz követően, amiko
2020. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fszom tegyem ebbe a köcsög billentyűzetbe! Na szóval még annyit akartam, hogy sajnálatos dolog abszolvált státusz után otthagyni. Valljuk be elég buta dolog is, azaz egy vizsga volt hátra! Ha az utolsó leheelletem is benne lenne akkor is elmennék, amíg mehetnék! Az sem érdekelne ha hatodjara mennék át, ha soha sem mentőznék, de akkor sem hagynám annyiban a négy évet! Maximum valami sürgősségi osztályon ellennék, vagy ha abszolút semmi akkor is a papír miatt, de ilyet.. nagyon sajnálom a lányt, remélem megtalálta a boldogságot. :)
2020. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2020. júl. 26. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!