Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre jelentkezés esetén...

Egyetemre jelentkezés esetén ugye nem kell feltölteni az érettségi bizonyítványt, ha egy előző diplomámat már felraktam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felvire alapból csak a diplomámat töltöttem fel (most másik képzésre megyek, levelezőre) mert úgy volt, hogy az érettségit nem kell feltölteni ha 2006 után szerezted meg...


Aztán most látom, hogy kb. 3 hete küldtek egy olyan üzenetet, hogy dokumentum pótlás felszólítás, töltsem fel az érettségim a koronavírus helyzett miatt blablabala... a logikát mondjuk rohadtul nem látom benne, hogy a korona miatt miért ne tudnák lekérni az érettségi eredményeket az Oktatási Hivataltól, ahogy eredetileg szokták.


De én amúgy is azt akarom, hogy a diplomám alapján számítsák a pontokat, nem gimis tanulmányi eredmény/érettségi után. Akkor ugye nem kell felraknom? Meg már amúgy is kicsúsztam a 8 napos felszólítási határidejükből.. :)


Amúgy tényleg, szerintetek mi a töcs értelme van kérni, hogy töltsék fel az emberek az érettségit, mikor eddig nyíltan kimondták ,hogy azt nem szükséges?


2020. jún. 21. 21:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul fogalmaztam meg a kérdést.


Nem az érettségit hiányolják, hanem a középiskolai bizonyítványt/eremdményeket.


Ennek még kevésbé látom értelmét, de mindegy.. :D


Tudtommal háromféle pontszámítás működik :


érettségi alapján

tanulmányi eredmény alpján

VAGY

ha már van, megszerzett diploma alapján.


Érdekes a 3. módszert most egyáltalán nem találom a felvinél.

2020. jún. 21. 22:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Két éve jelentkeztem, de soha sem hallottam erről a harmadik számítási módról. Mindenesetre mindig a rendszer dönti el hogy melyiket fogjak használni (amelyikkel legjobban jársz) szóval azt te előre nem döntöd el.

A középiskolai eredményeket pedig nem kéri le a felvi, azt manuálisan kell felvinni

2020. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Időközben megtaláltam :


[link]


De már oda van írva egyébként a beadott jelentkezések "menüpontnál", hogy mennyi pontom van az adott szakra.


Úgyhogy szerintem OK.

2020. jún. 21. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!