Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, hogy amiatt,...

Mit csináljak, hogy amiatt, hogy már mostanában annyian leszólják a kitűnőket, szégyenlem, hogy én mindig az voltam?

Figyelt kérdés
Annyian írják már mindenféle cikkben, hogy nem kellene a kitűnő tanulókat jutalmazni, meg hogy a nem kitűnő bizonyítvány sokkal többet ér, mert abban sokkal több munka van, hogy már szégyenlem, hogy 12 évig végig kitűnő voltam és, ha kérdezik nem merem bevallani. Rengetegen terjesztik, hogy csak azok a kitűnők, akik nyaliznak a tanárnak, meg akiket szeretnek a tanárok, emiatt, ha megmondom az eredményeimet, ha kérdezik, csak fanyalognak meg azt mondják, hogy "na jól van". Biztos vannak, akik csak ezek miatt kapnak jó jegyet, de nem mindenki. Nekem például nagyon sokat kellett ezért az eredményért tanulnom és mindig büszke voltam rá, de mostanában ezek miatt a dühös szülői posztok miatt már kezdem szégyellni :(

2020. jún. 23. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván te is tudod hogy ez hülyeség. Ezen nincs mit szégyellni, legyél büszke magadra. Amellett hogy nyilván jobb képességű diák lehetsz, biztos hogy rengeteg munka is van benne. Nem garancia semmire a kitűnő bizonyítvány, és nem csak ez számít az életben, de igenis egy szép eredmény. Ne mondjuk már hogy mindegyik ugyanannyit ér, mert ez nincs így.
2020. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Részigazságok vannak abban, amit írsz. Az tény, hogy nem attól lesz valaki garantáltan sikeres, mert 12 évig kitűnő eredményeket produkált, illetőleg a tárgyi tudás csak egy része azoknak a skilleknek, amelyek az életben való boldoguláshoz kellenek. Ugyanakkor nagyon elrugaszkodott a világ egy olyan irányba, hogy aki rosszul tanul, az nem azért van véletlenül sem, mert lusta, sz*rik rá, vagy egyszerűen csak buta, hanem mert ő annyira különleges, UNATKOZIK, mert ő már tud mindent és azok az egyszerű dolgok, amelyek elhangzanak egy 11-es fizika órán nem kötik le, mert már 6 évesen is derivált. Hányszor hallod azt a dumát, hogy "okos, csak lusta". Ki és miből állapította ezt meg? Attól, hogy vannak az életben dolgok, amelyekben jól teljesít, még nem automatikusan okos. Ugyanez az a duma, hogy "a részvétel a fontos". Ezzel annak az eredményét degradálják, aki tényleg jól teljesített, ami mögött lehet tényleges munka, mondjuk az utolsó versenyzőhöz képest, ezzel sem értek egyet, mert a kemény munka nincs elismerve, holott az életben, felnőttként sem elegendő megjelenni a munkahelyünkön, teljesíteni kell, ha versenyszférában helyezkedik el az ember, akkor bizony többet kell felmutatni Átlag Gizi 2 éves OKJ-s papírjánál.

Megértem a dühöd. Nem értek egyet azzal, hogy ne jutalmazzák a jó tanulókat. Igenis ki kell emelni azt, aki jól teljesít. Nem biztos, hogy jelent bármit a jövőben, de a munkahelyen is azt jutalmazzák, aki kiemelkedően végezte a munkáját és nem megy oda pattogni Kis Jóska, hogy őt bántja, hogy ő nem kap semmit, hiszen páros lábbal lenne kirúgva, ha a nulla teljesítménye mellé még vekengene is.

2020. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden balfasznak azt mondják a tanárok, hogy különleges képességű gyerek, csak lusta tanulni. Én is hányszor hallottam... Mindig tudtam, hogy csak a sablon hülyeséget mondják, bár nálam véletlenül pont beletaláltak.

Azért húzzák le mostanában a kitűnőket, mert túl lettek sztárolva. Megvan, mikor, melyik tárgyból kell ötösre végezni (hetedik év vége, nyolcadik félév, majd középiskolában természettudományos tantárgy utolsó két éve, plusz az érettségitárgyak 11-12), de ezen kívül a valódi lényege a jegynek csak az, hogy görbüljön. Amennyiben továbbtanuláshoz kell a tárgy, akkor meg az a legfontosabb, hogy minél jobban feltérképezze a tanár a hiányosságaid a számonkérésekkel, még ha ez a jegy rovására is megy.

Gondolom az érettségid nem lett 100%, kérdező, hiába volt idén extra könnyű.

2020. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt vettem még egyébként észre, hogy nem azoknak a szülei háborognak ilyenkor, akik tényleg kicsit gyengébb képességűek, de megtesznek mindent és hatalmas nagy szorgalommal sikerül a 3-ast elérniük, ami nagyon becsülendő, hanem azok, akiknek azért kap rossz jegyet a gyereke, mert csak szórakozik és lusta tanulni. Azokra hallottam már sokszor, hogy mondják a szüleik, hogy simán ő is kitűnő lehetne, csak pikkel rá a tanár, bezzeg a kitűnők meg biztis nyaliznak neki az 5-ösért.
2020. jún. 24. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó igen, mindig a tanár a hibás :DDDDDDDD
2020. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt szokták mondani, mert mást hibáztatni a legkönnyebb, pedig szinte sosem a tanár a hibás.
2020. jún. 24. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!