Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi karra megéri...

Állatorvosi karra megéri jelentkezni manapság? Úgyértem az 5 és fél év után könnyű helyzetük van a kezdő állatorvosoknak? Van lehetőség külföldi munkára ezen a pályán? Vagy jó itthon is, nem úgy mint az orvosoknak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem megéri
2010. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem egyre "divatosabb" a háziállatokat is dokihoz vinni. nálunk is van egy állatorvos, akár hányszor arra megyek, mindig sorbaállás van nála... szóval szerintem megéri, de inkább vidéken, Bp-n más sok doki van.
2010. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor éri meg leginkább itthon, ha van rá lehetőséged, hogy magán praxist nyiss. Szerintem úgy a legjobb. Ha viszont jól beszélsz nyelveket, akkor külföldön is biztosan találsz munkát.
2010. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem senkinek nincs ^konnyu helyzete^ kezdokent, de nem is ez a lenyeg, hanem hogy mennyire vagy elhivatott. Pesten teljesen telitve van a piac, ez teny, videken viszont eleg sok betoltetlen allas van, ha nagyallatra szakosodsz, akkor pedig 100% hogy valogathatsz a meolban. A kulfoldi munkaval kapcsolatban biztosan van lehetoseg, de (orszagtol fuggoen persze) hozzank kepest rengeteg allatorvost kepeznek Europaban. Ha maganpraxist tudsz nyitni, nyert ugyed van.
2012. márc. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én állatorvos mellett dolgozom asszisztensként, így kicsit belelátok a dolgokba, mellesleg én is készülök az egyetemre :-) Azt biztosan el tudom mondani, hogy elhelyezkedni el lehet vele, persze sohasem lesz mérnöki fizetésed, de a mai világban az is nagyon jó dolog, ha munkát kapsz a végzettségeddel. Nem egyszerű munka, elég sok stressz éri az embert, bármikor felhívhatnak, van, hogy jó sokat kell túlórázni. Persze akadnak ínségesebb hónapok is, amikor alig téved be egy-két ember, de ez persze a jelenlegi helyzetnek is köszönhető... Valószínűleg nem fog két Audi parkolni a garázsodban, néha bizony nehezebb befizetni a csekkeket (ez inkább azokra vonatkozik, akinek saját rendelője van), de szerintem jobb mint pl. háziorvosnak lenni. Sajnos manapság elég sok gazdi csak akkor hozza le a kedvencét, ha nagyon-nagyon muszáj, sokan nem tudják kifizetni még az oltásokat sem, de szerintem (remélem) ez azért fog változni :-) Összességében szerintem megéri az 5,5 év fáradtságot, de mint az előttem szóló is írta, vagy vidéki magánrendelőt érdemes nyitni, vagy valaki alatt dolgozni Budapesten. Szerintem a fővárosban rendelőt nyitni már csak akkor érdemes, ha valami nagyon speciálisat tudsz, elég nagy a hering-party :-)
2012. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!