Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológia, vagy szociálpedag...

Szociológia, vagy szociálpedagógia? Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

Igazából mindkettőre jártam már fél-fél évet, de baleset ért.

A szociológia tetszik, meg az áll hozzám közelebb, de ellene szól, hogy rossz vagyok matekból, meg anno 3 éve, beiratkoztam a legmatekosabb szakra. - Van különbség képzés és képzés között..

Akkor sokat nem voltam ott, meg akkor még egyetem terén kezdő voltam, túl sok tapasztalatot nem szereztem.


Most (tavaly ősszel) átmentem szocpedre. Itt megint rossz félévem volt betegség miatt, de teljesítettem a félévet, végén lett balesetem. (Komolyabb mint az előző).

Jó volt a tapasztalat amit itt szereztem, de rájöttem, hogy nem teljesen azt kaptam amit vártam, meg ez inkább gyakorlatiasabb szaak.


Szóval nem tudom.


Melyiket válasszam? Sokan azt mondják -ha munka szempontját nézzük- hogy előbb lesz állásom szocpeddel.



2020. jún. 26. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

De egyik se fizet.

A Szellem vigyáz rád, ezért nem engedi, hogy ezt csináld.

2020. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A szociológia messze jobb szak, azon meg, hogy a szociológia ne fizetne, úgy nevetek, hogy ha többet nem írnék az oldalra, akkor halálra röhögtem magam. A szociológia az egyik legmenőbb szak és egyre inkább az lesz — ha jó vagy statisztikából, és rátolsz egy survey statisztika mesterszakot. Atom jó szak.
2020. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont azt mondom, hogy nem megy a matek. Így nem szeretnék statisztikával foglalkozni, főleg mesterszakon.
2020. jún. 27. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Frissen végzett szociálpedagógus vagyok. Ha újra kezdhetnèm, nem iratkoznek be szociálpedagógus szakra. Harminc helyre adtam be már a gyakorlataim alatt is az önéletrajzom, vagy vissza se írnak, vagy elutasítottak meghallgatás után. Alacsony fizetés, lelkileg megterhelő munka, én nagyon megbántam. Ha megfogadsz egy jó tanácsot, ne erre a szakra jelentkezz.
2020. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De ha már mindkettőn voltál, és egyik se jött be (úgy vettem ki a szövegből, hogy már nem jársz egyikre se), akkor tulajdonképpen mi a kérdés? A kisebbik "rosszat" akarod újra elkezdeni?

Egyébként én szociológiára járok, teljesítettem már a matekos tárgyakat, ezért érdekelne, hogy mit értettél pontosan a "legmatekosabb szak"-on. Melyik egyetem?

2020. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Szocpeden milyen baleset ért a végén? Amiatt hagytad/hagyod ott?
2020. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!