Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltsak szakot, vagy hanyagolj...

Váltsak szakot, vagy hanyagoljam az egész felsőoktatást? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elég összetett a problémám.


Jelenleg szociálpedagógiát tanulok. Korábban már belekóstoltam a szociológiába is. Utóbbit ott kellett hagynom első félév után mert kikaptam egy betegséget, meg igazat megvallva a matek része kifogott rajtam... Ezt akkor nagy csalódásnak éltem meg.


Idén újrafelvételiztem szocpedre, mert vannak átfedések. A szak nem rossz, viszont nem tetszik összességében. Csupán azért mentem rá, mert mint írtam vannak átfedések. Más szaktársam is jött szociológiáról át.


Összegezve: sokat reméltem az egész egyetemi mindentől, de nem kaptam meg. Olyan szak a szociológián kívül ami tetszik, nincs. Esetleg az érdeklődési köröm alapján valami magyar-töri tanári, de az sok év, meg rossz a fizetés. Meg tanítani sem szeretnék, a mai gyerekeket már nem lehet...


Viszont úgy vagyok vele, hogy "kell a diploma", vagyis kell egy diploma. Nem tudok dönteni, hogy maradjak itt szocpeden, vagy hagyjamaz egészet?


Maradás mellett sz szól, hogy sok helyen hallom, hogy "csak diploma legyen" és akkor megnyílnak olyan munkalehetőségek, amik középfokúval, OKJvel nem.

De nem tudom, ha ezt az opciót választom, akkor egy szocpedes diploma mekkora lehetőséget biztosít, és hol, szakmán kívül?


Az értelmes válaszokat köszönöm.



2019. dec. 17. 04:16
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Valami jó okj-t nézzél. Mert hiába "kell a diploma" ha bölcsész büfészakon szerzed, még wc papírnak se fogod tudni használni.
2019. dec. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

A szocpeddel sem fogsz sokat keresni.

Inkább keress valami mást szerintem. Egyébként sokszor egy szakmával jobban lehet keresni, mint egy albi diplomával. (ezt nem a szakra értem, hanem a motivációdra)

2019. dec. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
A szociálpedagógia nem egy piacképes szak, és nem is értem, hogy ha tanár nem akarsz lenni, akkor miért mész szocpedre? Szerintem is hagyd ott, és vagy keress egy szakot, amiben több a perspektíva; vagy tényleg tanulj valami szakmát.
2019. dec. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
A matek része? A szocpednek? Jézusom, az egy lebutított statisztika... Nem ér neked annyit egy diploma, hogy 1-2 ilyen szaros alapozótárgyon átvergődj tanárral vagy matekinggel? Ez nem egy bonyolult integrálszámítás meg az elméleti matek magasabb szintjei, hogy adottságok kelljenek hozzá, ha megvan az érettségid matekból, menni fog.
2019. dec. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj, mert szakmunkásként felénk remegni fogsz nettó 140-ért .
2019. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%

Tanulj egy értelmes szakmát. Ma már egy kőműves 500-600 ezret keres, és tudom, mert építőiparos vagyok egyelőre.

Ha túl vagy a szakmán majd gondolkozol az egyetemen.

2019. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!