Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van arra bármi esély,hogy...

Van arra bármi esély,hogy módosuljanak a felvételi ponthatárok?

Figyelt kérdés
3szakból kettőről kicsúsztam OKJ-val,és két emelt érettségivel (az egyik 80százalék fölött van). Az egyik szakom 10ponton múlt,a másik szakom pedig 30on. Az emelt történelem érettségim 40% lett,ami azt jelenti,hogy 5ponton csúszott el a két szakom ( ha ez 45% fölött van,akkor +50pontot kaptam volna). Ez természetesen szóbelivel még ötösre is sikerülhetett volna,és én úgy érzem baromi nehéz volt az emelt történelem,de erről nyilván megoszlanak a vélemények. A kérdésem az lenne,hogy van-e arra esély,hogy a ponthatárokon módosítanak,esetleg történik valami annak érdekében,hogy az elmaradt szóbeli miatt bukott pontokat kompenzálják? Nagyon idegesít ez a dolog,és igazságtalannak tartom ezt az egészet,hiszen a szóbeli érettségivel szépen lehetett volna javítani több tantárgyból is. Kérlek kíméljetek a "tanulni kellett volna" "így jártál" stb. kommentektől,mivel tanultam,szép eredményeim születtek,de eléggé aggasztó ez a dolog,és nem csak az én esetemben. Köszönöm a válaszokat előre is.

2020. júl. 1. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jelentkeztél?
2020. júl. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jog és egészségügy
2020. júl. 1. 12:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Jogászon 350-et adtak meg, ez egészen biztos, hogy felfelé fog elmozdulni, nem is keveset, főleg, hogy 80 fő az államis keretszám.

Egészségügyön belül micsoda? Mert végignéztem az előzetes ponthatárokat, de nem találtam benne egészségügyet.

Egyébként nem fogják ezeket szerintem modosítani, mert így is fel lehet tölteni a szakokat olyan jelentkezőkkel, akik elérik a ponthatárokat.

2020. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

>Nagyon idegesít ez a dolog

jogos

>igazságtalannak tartom ezt az egészet,hiszen a szóbeli érettségivel szépen lehetett volna javítani több tantárgyból is

ez szubjektív, valakinek könyebb beszélni, hadoválni, valaki meg meg sem tud szólalni

>szép eredményeim születtek

>40%

>jog

jogon azér ennél többet kell tanulni


Értem, hogy ez neked nem megfelelő válasz, de gondolj bele, hányan jelentkeznek az országból, csak nem gondolhatod, hogy a kevesebb pontszámú jelentkezőkre vágynak az egyetemek?

2020. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Még meg sincsenek a ponthatàrok, honnan szeded, hogy lecsúsztál? Ha meg nem vesznek fel, akkor újra az elrontott töri érettségit és jövőre majd meglesz.

Nem a helyzetet kell hibàztatni, hogy nem volt szóbeli, hanem megadat.

2020. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az 5. hozzászolohoz:

Bizonyára sokat tanultál ezekért az eredményekért. Ha jol sejtem, abbol, hogy OKJ-d is van, utolag tetted le az emelt törit, nem most érettségiztél.

A joggal kapcsolatban annyit szeretnék mondani, hogy a 350 egy előzetes ponthatár, ami nagy valoszínűséggel egy olyan érték, aminél sokkal magasabb lesz a tényleges, végső ponthatár. Tavaly ugyanitt 440 pont volt a határ, akkor ezt 317-en érték el. Idén mindössze 80 államis hely van, esélyes, hogy a végleges ponthatár kb. 460-465 lesz. Ha lett volna szobeli és az max. pontosra sikerül neked, akkor is 60% a vége. EZ persze plusz 70 pont lenne, de akkor sincs meg a 440-460-465 pont.

Jogra sajnos évek ota nagyon magas a ponthatár, általában 85-90%-os emelt törivel kerülnek be az emberek.

Ne keseredj el, probáld meg jövőre újra az emelt törit!

2020. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7.! Én úgy tudom,hogy idén született az a törvény,hogy nem viszik semmilyen szakon 400 pont fölé a ponthatárokat. Orvosin,pszcihológián,jogon stb. (még sok máson) mind 450-465 körül volt,és azokat is módosították 400-ra. Nem akarok hülyeséget mondani,úgy tudom így volt,de lehet csak rosszul értelmeztem a dolgot.Ettől függetlenül köszönöm a választ,hasznos volt, ment a pipa.:)
2020. júl. 9. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem törvény, csak az idei, ELŐZETES ponthatárok. Egy csomo szak VÉGLEGES ponthatára joval 400 fölött lesz.

És nem a kormány/OH/egyetem viszi 400 fölé a ponthatárokat, hanem a felvételizők.

Egy példa kitalált számokkal: 50 államis hely van az ELTE jogon. Sorbarakják az ELTE jogra jelentkezőket, pontszám szerint csökkenőbe. Megnézik, mennyi pontja van a sorban az 50. helyezettnek. Ha 450, akkor annyi a ponthatár. Ha 420, akkor annyi.

2020. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jog: ELTE 472, Károli 403, Pázmány 458.

Győr 387, Miskolc 365.

Tehát a 350 nem volt elég.

2020. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!