Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök Bsc-ről lehet...

Villamosmérnök Bsc-ről lehet menni gazd. Infó Msc-re?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök- Mérnökinfó között vacilálok, késöbb akár gazd.infót is szeretnék csinálni. Villamossal a hardver részhez is értenék, meg programozni is tudnék, mérnökinfóval nem tudom mennyire érteném a hardver dolgokat. De én úgy hallottam egy programozói munkához pl mindkettő végzettséget elfogadják, de a villamossal ezernyivel több lehetőségem van
2020. júl. 1. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Villannyal több féle lehetőség van, vagyis inkább nagyobb távolságok vannak a szakon belül, de úgy is kell választani egy specializációt, és akkor már is leszűkül, nem beszélve arról, hogy azon belül is több irány van, de mindegyikhez nem fogsz érteni, csak amibe sok időt ölsz. Én pl beágyon voltam BME-n, itt is volt DSP/Matlab, FPGA, MCU, Linux, PLC, nyáktervezés stb. Mindegyikbe belekaptunk, de "elmélyedni" csak 1-2-ben lehetett (szakdoga, projekttárgyak). És akkor ott van a többi speci infokom, villenerg, technológia, ezekhez még annyira se értek. Alapfogalmakat ismerem, de nem vennének fel ilyen területekre, nincs releváns tapasztalatom, csak 1-2 tárgyat hallgattam belőlük. És ez minden szaknál így van, rádömlesztenek egy csomó mindent, amiből egyet kiválasztasz, ami legjobban érdekel és abba beletanulsz. Tehát a sok lehetőség az elején van. Ha álláshirdetéseket nézem, akkor összességében több infós állás van. Villanynál igaz, hogy egy erősáramos és egy Linux driver fejlesztő között pl hatalmas a távolság, de hát az egyetemen elég hamar el is válik az útjuk. :D

MSc-n még lehet új spéciét kezdeni, akár tiszta lappal is, de szerintem, jobb ha egybe jobban beletanulsz.

2020. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!