Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki szakra akarok menni....

BencePapa kérdése:

Műszaki szakra akarok menni. Melyik egyetemre menjek? (debreceni, óbidai, BME, miskolci, pannon, pécsi, SZIE)

Figyelt kérdés
Villamos vagy gépész, illetve járműmérnöki érdekelne. BME tudjuk hogy az első ezekben, de túl magas a ponthatár. Én kb a 320-at célzom meg. Én úgy hallottam hogy az Óbudai a második, de elbizonytalanodtam és én szívesen leköltözök miatta vidékre is. Szóval, valaki fel tudna nekem állítani egy rangsort? Valakinek valamilyen tanácsa, hogy melyikre NE menjek? Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. jan. 29. 21:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeség kijelenteni, hogy túl magas a ponthatár.. Írd be elsőnek a BME-t és kezdj el tanulni érettségikre, lásd az összefüggéseket, a logikát, értsd meg az anyagok és préselj ki magadból minél jobb eredményt :D

(sajnos a kérdésben nem tudok segíteni)

2016. jan. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De sajnos magas, mivel tavaly már érettségiztem és most nem tudok felkészűlni több okból sem minden tantárgyból, illetve nem fogok tudni szerintem produkálni 80% körűli eredményeket. (matekból közép és infó emeltet teszek) reális célt akarok magamnak kitűzni.
2016. jan. 30. 01:35
 3/25 anonim ***** válasza:
23%

Már ne haragudj kérdező, de igen ostoba a kérdésed: mutass már valakit, aki mindegyik felsorolt egyetemet jól ismeri, van olyan összehasonlítási alapja, amely alapján te egy életre szóló döntést hozhatsz...

Maradj csak FENN Pesten, ne gyakorolj szívességet azzal, hogy LE-költözöl vidékre; oda nem kellenek sznobok...

2016. jan. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs olyan ember, aki ismeri mind. Jogos, hogy oda kellett volna írnom, hogy legalább egy körülbelüli sorrendet kérek vagy ilyesmi. Ugyanakkor, azért is kérdeztem meg, hogy melyikre NE menjek. Remélem azért, valaki tud segíteni. Pannon egyetemnek pl a felvi szerint, jó a tanári kara, de a diákok nem szeretik annyira. Óbudai a BME után elvileg a második, de a felvi meg sem említette az összehasonlításban. Pannönról meg nem is hallottam kb... SZIE-ről azt halotta spanom hogy jó, de én úgy tudtam hogy annak csak az agrár része a jó. Debreceni, pécsi és a miskolciról semmit nem tudok, de legalább halottam rólok. Ezért vagyok gondba.
2016. jan. 30. 11:13
 5/25 A kérdező kommentje:
Debreceninek sikerűlt utána néznem és nem tűl jó. Valaki, valamit a Pannonról Pécsiről vagy a micóskolciról tud, hogy kb hol helyezkedik el a ranglétrán?
2016. jan. 30. 11:32
 6/25 anonim ***** válasza:

Iszonyú nehéz bármilyen tanácsot adni!!!

Rengeteg szempont, rengeteg objektív és szubjektív vélemény...

Rengeteg helyen van világszinten összehasonlító "tuti" nemzetközi táblázat.

Mellékelek egy ilyet: itt a Debreceni Egyetem az országban a második...

Egyetlen magyar egyetem sincs benne az első 500-ban, tehát a nevük alapján nem leszel kiemelt sehol a világon... (sajnos!)

[link]

2016. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Persze! Amit mondasz az helytálló, de engem csak a műszaki része érdekel az egyetemeknek. Azt viszont lehet tudni, hogy milyen színvonalú az oktatásuk. Lehet, hogy a Debreceni a második, de a műszaki oktatása rossz, az orvosi viszont jó. Tudom, hogy sok féle vélemény van és sok féle képpen lehet vélemènyt alkotni. Én főleg a statisztikára vagyok kíváncsi. Nem akarok napokat tölteni statisztikai adatok elemzésével, mert szerintem nem kapok olyan eredményt, ami érdemleges lesz a számomra, mert túl sok tényezőt kellene figyelembe venni. De egy körűlbelüli eredményt, viszont kapnék. Nincs erre nekem időm :D érti valaki miről beszélek, vagy inkább menjek a pic$ába mostmár? :D
2016. jan. 30. 13:14
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Debrecenbe és Pécsre ne menj. BME, Gödöllő, Miskolc, Óbudai a legszínvonalasabb mérnöki képzést adó egyetemek (elsősorban gépészmérnökre gondolva, de a többi szakot illetően is-már amennyiben az adott intézményben rendelkezésre áll).
2016. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. jan. 30. 14:58
 10/25 anonim ***** válasza:

Bp, ha ott akarsz elhelyezkedni, illetve az ottaniaknak van a "legnagyobb nevük"/legnagyobb könyvtáruk/legtöbb szakkollégiumuk/...(Bármit be lehet helyettesíteni, ami a hallgatószámmal, vagy a finanszírozottsággal javul)

vagy Győr, ha járműmérnökire akarsz, mivel az Audi nem kevés pénzt öl a SZE járműmérnök képzésébe.

2016. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!