Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre kellene mennem?

Milyen egyetemre kellene mennem?

Figyelt kérdés
Leszögezném, 16 éves vagyok. Elkezdett nagyon érdekelni a jövőm. Egyetemre mindenképpen szeretnék járni, csak azt nem tudom melyikre, vagy milyen irányba. :D Tudom, tudom, fura vagyok. (Művészeti szakgimnáziumba járok) Humán tantárgyak érdekelnek. Főleg angolból vagyok jó, jövő nyáron szeretném lerakni a középfokú nyelvvizsgát. Kb 4-es volt az átlagom évvégén. A középsuliba textílművesnek tanulok, és egyáltalán nem szeretnék ez irányba továbbmenni (persze, tudom, hogy ez változhat). Sikeres szeretnék lenni az életemben, van is megfelelő családi hátterem hozzá, szerencsére :) (persze nem a családomtól várom, hogy pénzeljenek a sikeres életemhez) Persze tudom azt, hogy ez nem sok információ ahhoz, hogy el legyen döntve a sorsom haha. Ti mit képzelnétek el hozzám, mint megfelelő szakirány?

2020. júl. 4. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Enyhén exhibicionista vagy, némi narcizmussal, szóval olyan szakma kell neked, ahol közszemlére teheted a tehetségedet. Ahol produkálhatod, megmutathatod magad.
2020. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Egyetemen csak naplopókat képeznek. Tanulj tisztességes szakmát, mint a gázszerelő, azzal sikeres leszel.
2020. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

2

Te is egyetemista voltál, hogy ekkora egy senki vagy?

2020. júl. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
3-as iróniából írta a máltai lányok után szabadon :D
2020. júl. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként amiket leírtál azalapján megnézhetnéd a filmrendezőit.

Tudsz alkotni,a magad ura vagy,eléggé művészeti dolog,angol ismerete meg kimondottan hasznos

2020. júl. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Szóval ötleted nincs, hogy mit akarsz kezdeni magaddal. Szuper, így elég nehéz lesz választani.


Én azt ajánlom, hogy a felvi.hu-n nézegesd a szakokat, olvasd el, hogy mi a leírás róluk, amelyik felkeltette az érdeklődésedet, annak jobban nézz utána.

Mi nem ismerünk, így elég nehéz kitalálni, hogy mi lehetne neked való.

2020. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ennél egyébként tényleg írhattál volna többet az érdeklődésedről :D
2020. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj, van akinek csak 20-25-30 éves korában sikerül kitalálnia mi is érdekli igazán. (Vagy 40) Lehet hogy elkezdesz egy szakot, azt hiszed milyen jó lesz, azután meg majd váltasz valami másra és az lesz az igazi. A lényeg hogy el kell indulni valamerre. Nem biztos hogy jó ötlet elkezdeni egy egyetemet, ha nem vagy annyira biztos még benne mit is szeretnél tanulni. Azzal csak szépen fogynak az állami félévek. El lehet tölteni egy évet hasznosan is. Dolgozni, nyelvet tanulni, vagy kimenni külföldre pl bébiszitternek.
2020. júl. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!